Спеціальні потреби

Учені досліджують стічні води, сподіваючись знайти шлях стримування коронавірусу


Аналіз стічних вод може надати попередження епідеміологам про поширення коронавірусу в населеному пункті. Про це свідчить нове дослідження проведене спільно науковцями Єльського університету та Станції експериментального сільського господарства в Коннектикуті.

Дослідження показало, що в регіонах штату Коннектикут концентрація вірусу в каналізації досягла піку за тиждень перед тим, як кількість випадків захворювання в регіоні досягла відповідного піку. Про це йдеться в попередньому варіанті дослідження опублікованому 22 травня.

Дослідження «показує, що ми можемо відслідковувати стічні води в містах, щоб отримувати попередження про наступний спалах вірусу», - говорить Аарон Пекмен, дослідник Північно-східного університету США.

Невеликі дослідження в Нідерландах, Франції, Австралії встановили, що коронавірус можна виявити в каналізаційних відходах. Дослідження паризької мерії виявило пряму залежність між рівнем поширення вірусу в каналізації та кількістю заражень в місті.

«Більшість людей знає, що багато вірусу виділяється респіраторним шляхом через частинки та краплі з легень, але не так відомо те, що навіть більше невеликих частин вірусу виділяється з фекаліями», - цитує NBC News професора британського Бенгорського університету.

Багато міст у світі знімають коронавірусні обмеження і дослідження COVID-19 в каналізації зможе завчасно попередити про новий спалах, сподіваються вчені.

Дивіться також: Як світ повертається до життя після карантину. Відео

Як світ повертається до життя після карантину. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG