Спеціальні потреби

Apple, Google, Amazon, Facebook виступили на захист візової програми для спеціалістів


Група американських компаній - світових лідерів у сфері високих технологій - виступила проти тимчасової заборони на видачу американських віз для висококваліфікованих спеціалістів H-1B.

Amazon, Facebook, Apple, Twitter, Microsoft, Netflix подали відповідну експертну думку до суду в Каліфорнії.

Президент США Дональд Трамп 22 липня видав прокламацію, яка тимчасово призупиняє в’їзд в країну іноземним працівникам із певним типом віз. А саме – H-1B, яка дає право на роботу висококваліфікованим працівникам, зокрема у сфері ІТ, L-1 (видається для трансферу в рамках однієї компанії), H-2B (для малокваліфікованих працівників) та J-1 (видається учасникам освітніх програм), а також членам їх родин. В останньому випадку - J-1 - обмеження стосуватимуться лише тих, хто бере участь в програмах із робочим компонентом, таких як au pair чи «працюй та подорожуй», але не студентів.

Трамп обґрунтував необхідність призупинки уповільненням економіки та браком робочих місць у США.

Однак, компанії високих технологій виступили проти заборони, зауваживши, що «призупинка цих життєво важливих неімміграційних візових програм зашкодить інноваціям, зростанню і, зрештою, негативно і непоправно позначиться на американських робітниках, бізнесі та економіці», йдеться в заяві. Компанії заявили, що заборона не дозволяє залучати «найкращих та найрозумніших» спеціалістів.

Компанії зазначили, що конкуренти з Канади, Китаю, Індії та інших країн можуть скористатись можлвістю залучити висококласних спеціалістів, який не приймають США.

В 2019 році, 65% спеціалістів з візами H-1B працювали в компаніях комп‘ютерних технологій, зазначає Fortune.

Експертна думка була подана в рамках справи, яку розпочали американські бізнес асоціації, включаючи впливову Промислову палату США, оскарживши рішення Трампа про призупинку візових програм.

Дивіться також: Трамп підписав серію виконавчих наказів, мета яких – допомогти американцям впоратися із наслідками пандемії. Відео

Facebook Forum

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG