Спеціальні потреби

США на 90% завершили виведення військ з Афганістану


Фото: афганський військовослужбовець охороняє летовище Баграм, після того, як звідти вивели війська США, 5 липня 2021 року

Центральне командування США повідомило у вівторок, що станом на 5 липня, виведення американських військ з Афганістану завершене на 90%. Також Міністерству оборони Афганістану офіційно передано сім об‘єктів, додали у відомстві.

Минулого тижня війська США відійшли від Баграмського летовища - найбільшої бази США в країні, де американські військові перебували впродовж 20 років.

Згідно з планом президента США Джо Байдена, американські війська мають залишити країну до 11-го вересня. США планують залишити в Афганістані контингент для забезпечення охорони аеропорту а також дипмісії, раніше повідомляли в Пентагоні.

За даними АР, приблизно 650 американських військових можуть залишитись для підтримки безпеки посольства США в Кабулі, і ще декілька сотень можуть залишитись для захисту аеропорту в Кабулі. The New York Times повідомляє, що в довгостроковій перспективі, безпеку аеропорту забезпечуватимуть сили Туреччини.

Після рішення США вивести війська, таліби розширили свій вплив в Афганістані, повідомляють ЗМІ. США заявили, що продовжуватимуть підтримувати афганських військових і після виведення сил. НАТО також планує продовжити проводити навчання для сил безпеки країни.

В статті використано інформацію АР.

Дивіться також: Афганістан: військові та експерти занепокоєнні тим, як швидко Талібан зміцнює свої позиції

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG