Спеціальні потреби

Актуально

Звідки взявся вірус COVID-19? Дискусія на шпальтах американських ЗМІ

Попри те, що увага вчених усього світу прикута до вивчення нового коронавірусу COVID-19, як саме він потрапив у громаду все ще достеменно невідомо.

Відомо, що перші випадки інфікування вірусом було зафіксовано в китайському Ухані.

Так званий «мокрий ринок» в Китаї є найбільш імовірним джерелом вірусу, вважає велика кількість дослідників. На таких ринках часто в антисанітарних умовах утримувались дикі тварини, такі як вовченята, ящірки, летючі миші, на продаж. Вірус міг передатись до людини від летючої миші, вважає велика кількість дослідників.

Китай заборонив роботу таких ринків на час епідемії, а в ООН закликали до загальної заборони роботи таких ринків.

Однак не всі науковці одностайні в такій думці. Супротивники теорії, що вірус передався через так званий «мокрий ринок» часту вказують на дослідження опубліковане в науковому медичному журналі Lancet, де йдеться, що значна частка перших пацієнтів, у яких виявили новий коронавірус, не мала безпосереднього контакту з ринком дичини в Ухані.

Іншою теорією, яку озвучив сенатор-республіканець Том Коттон в інтерв‘ю Fox, є те, що міг статись виток вірусу з лабораторії в місті, можливо в результаті нещасного випадку.

«Зауважу, що Ухань, де було вперше повідомлено про інфекцію, має єдину в Китаї лабораторію 4 рівня біобезпеки, яка працює зі смертоносними патогенами, включаючи також і коронавірус», - сказав серед іншого сенатор.

В коментарі CNN Ричард Ебрайт з Рутжерського університету заявив: «Ймовірність, що вірус прийшов до людини через нещасний випадок в лабораторії не можна і не варто відкидати».

CNN опитало десятки дослідників стосовно походження вірусу і більшість з них відкинуло цю ідею. Можливість витоку вірусу через лабораторію також заперечив уряд Китаю та одна з лабораторій.

В чому науковці більш одностайні - це в запереченні теорії змови стосовно того, що вірус був штучно створеною біологічною зброєю.

Низка вчених направила листа до Lancet, де йдеться, що наукові свідчення підтримують теорію «яка переконливо вказує, що коронавірус походить з дикої природи, як і багато інших патогенів, що виникають», цитує листа CNN.

Ричард Ебрайт сказав в коментарі The Washington Post: «Абсолютно нічого в геномному ланцюгу цього вірусу не вказує, що його було створено штучно».


Дивіться також: Час-Тайм. Як діагностують COVID-19 в Колорадо. Досвід українки

Час-Тайм. Як діагностують COVID-19 в Колорадо. Досвід українки
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG