Спеціальні потреби

Актуально

Франція ускладнює українцям отримання притулку

Отримати притулок у Франції українцям відтепер стане набагато важче. За даними українського МЗС, французький Офіс захисту біженців вніс Україну до списку країн, де захист прав людини є надійним.

Назвати офіційну кількість осіб, що за час незалежності України попросили притулок за кордоном, не може жодна офіційна структура. Проте під посольствами з року в рік не зменшуються черги бажаючих виїхати з України у пошуках кращої долі. Частина їде на заробітки і вже не повертається, інші, яких набагато менше, посилаючись на переслідування, відразу просять політичного притулку. Прізвища останніх політичних мігрантів стали відомі після вбивства журналіста Георгія Гонгадзе та оприлюднення частини записів екс-майора Миколи Мельниченка. Але це, звичайно, лише одиниці. І якщо раніше, враховуючи проблеми із демократією в Україні, західні країни не дуже прискіпливо переглядали документи потенційних біженців, то після помаранчевої революції подібні процедури будуть ускладнюватись.

Одною з перших про такий крок заявила Франція. За даними Міністерства закордонних справ України, французький Офіс захисту біженців та осіб без громадянства вніс Україну до списку країн, де усе гаразд із захистом прав людини. За словами речника МЗС Дмитра Свисткова, тепер отримати притулок у Франції громадянам України буде набагато важче:

«Зазначені країни вважаються французькою стороною надійними у визнанні прав людини. А занесення цих країн до списку повинно зменшити кількість прохачів притулку у Франції. Разом з тим рішення французької сторони не означає, що вихідці з цих країн не можуть просити притулок, однак у кожному конкретному випадку вони мають чітко аргументувати таке прохання, доводячи особисті ризики чи переслідування, що існують. Такі прохання будуть розглядатись протягом 15 днів. І не даватимуть права на проживання на території Франції на період розгляду подання про клопотання про притулок і отримання фінансової допомоги на цей період».


Крім України до списку, оприлюдненому французьким Офісом захисту біженців, увійшли також Бенін, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Грузія, Гана, Індія, Малі, Монголія та Сенегал.

Чи вдадуться до ускладнення процедури отримання притулку, наслідуючи французький приклад, інші західні країни, поки що невідомо. Проте очевидно, що українцям все важче буде обгрунтовувати мотиви свого бажання покинути батьківщину.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG