Спеціальні потреби

Полiтика з реприватизацiї залишається неясною


Від українських урядовців продовжують лунати суперечливі заяви щодо реприватизації і повторного продажу промислових об'єктів. В той час як експерти радять скоріше закрити цю тему, члени Кабінету міністрів говорять про можливий перегляд результатів продажу підприємств вугільної галузі.

Голова Фонду держмайна України Валентина Семенюк заявляє, що відчуває на собі тиск різних бізнес-груп. Він здійснюється як через засоби масової інформації, так і через суди, каже вона. Так незабаром Печерський райсуд столиці розгляне позов до пані Семенюк, поданий комбінатом «Азовсталь». Це підприємство пов`язують із донецьким бізнесменом Рінатом Ахметовим. В одному із газетних інтерв`ю Валентина Семенюк назвала «Азовсталь» банкрутом. Позивач вважає цю інформацію недостовірною і вимагає спростування.

Семенюк вважає, що тиснути на неї намагаються через її тверду позицію в питаннях повернення у державну власність незаконно приватизованих підприємств. І в першу чергу «Нікопольського заводу феросплавів». За контроль над ним змагаються впливові українські та закорноднні бізнес-групи.

І у середу пані Семенюк повідомила, що «Нікопольський завод феросплавів» скоріш за все не виставлятимуть на повторну приватизацію цього року. Вона каже, що днями держава отримає у власність контрольний пакет акцій заводу. Лише тоді ухвалять остаточне рішення про долю цього підприємтва.

Деякі експерти попереджають, що уряд ризикує недоотримати значну кількість надходжень від приватизації, передбачених у держбюджеті на нинішній рік. У жовтні з аукціону хочуть продати металургійний комбінат «Криворіжсталь». Члени уряду повідомляють про плани продати в приватні руки 5 вугільних холдингів. В одночас міністр вугільної промисловості Віктор Тополов висловився за перегляд результатів приватизації декількох збагачувальних комбінатів і заводів об`єднання «Укрвуглемаш».

Ряд міжнародних експертів пропонували українському уряду відмовитися від політики реприватизації. Натомість радили укласти із власникми проблемних підприємств угоди про доплату. Однак жодних законів, які б регламентували цей процес так і не ухвалили.

XS
SM
MD
LG