Спеціальні потреби

Актуально

Європейський суд – панацея для пiдприємцiв?

Понад 15 тисяч скарг від українських підприємців сьогодні чекають розгляду в Європейському суді. Значна частина з них виграє справи проти України. Проте юристи кажуть, що Європейський суд -- не панацея, і підприємці мають вчитись відстоювати свої права у межах українського законодавства.

Європейський суд з прав людини задовольнив позов української компанії „Терем ЛТД” проти України. Тепер держава має виплатити підприємству понад 5 мільйонів гривень. Судова історія банальна і звична для українських реалій. У листопаді 1999 року, після перевірки діяльності компанії податковими установами, у підприємства було вилучену усю фінансову документацію, офісну та комп’ютерну техніку. Пізніше одна з київських районних адміністрацій вилучене майно визнала нічийним і розпродала його за мінімальними цінами. Після низки судових позовів компанія звернулась до Європейського суду і нещодавно отримала вирок у цій справі. Проте юрист компанії, представник юридичної фірми „Салком” Євген Кубко каже, що рішення Європейського суду не завжди є вирішенням усіх проблем:

«Звичайно Європейський суд не зможе вирішити усі питання наших підприємців і взагалі захисту прав наших громадян. Вони приймають рішення тільки з найбільш принципових, серйозних питань. І звичайно тому треба розуміти, що наші підприємці повинні захищати свої права перш за все національними засобами».

За даними українського Міністерства юстиції лише за січень-лютий 2005 року на комунікацію з урядом України Європейський суд з прав людини надіслав 28 справ. Також за цей період Європейський суд з прав людини виніс одне рішення щодо суті і три ухвали про неприйнятність у справах за зверненнями про порушення державними органами України прав, гарантованих Конвенцією про захист прав і основних свобод людини. Євген Кубко каже, що Україна має якомога швидше привести своє законодавство до європейських норм, бо інакше Європа не буде вважати її цивілізованою країною:

«Якщо ми не впорядкуємо нашу національну систему, якщо ми не підійдемо до загальновизнаних європейських стандартів щодо захисту прав людини, а вони сформовані практикою Європейського Союзу, то звичайно нас приймати, як цивілізовану, демократичну країну, ніхто не буде».

У Міністерстві юстиції відзначають, що Україна завжди дотримується рішень Європейського суду і виплачує усі компенсації. Проте, на думку юристів, Україні все ж таки необхідно прийняти закон про виконання рішень Європейського суду. Такий закон парламент вже колись розглядав, однак тоді Леонід Кучма наклав на нього вето. Пізніше це вето депутати подолали і закон було відправлено на підпис до президента, проте після цього жодної інформації про його підписання не надходило.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG