Актуально
Європейський суд – панацея для пiдприємцiв?
Понад 15 тисяч скарг від українських підприємців сьогодні чекають розгляду в Європейському суді. Значна частина з них виграє справи проти України. Проте юристи кажуть, що Європейський суд -- не панацея, і підприємці мають вчитись відстоювати свої права у межах українського законодавства.
Європейський суд з прав людини задовольнив позов української компанії „Терем ЛТД” проти України. Тепер держава має виплатити підприємству понад 5 мільйонів гривень. Судова історія банальна і звична для українських реалій. У листопаді 1999 року, після перевірки діяльності компанії податковими установами, у підприємства було вилучену усю фінансову документацію, офісну та комп’ютерну техніку. Пізніше одна з київських районних адміністрацій вилучене майно визнала нічийним і розпродала його за мінімальними цінами. Після низки судових позовів компанія звернулась до Європейського суду і нещодавно отримала вирок у цій справі. Проте юрист компанії, представник юридичної фірми „Салком” Євген Кубко каже, що рішення Європейського суду не завжди є вирішенням усіх проблем:
«Звичайно Європейський суд не зможе вирішити усі питання наших підприємців і взагалі захисту прав наших громадян. Вони приймають рішення тільки з найбільш принципових, серйозних питань. І звичайно тому треба розуміти, що наші підприємці повинні захищати свої права перш за все національними засобами».
За даними українського Міністерства юстиції лише за січень-лютий 2005 року на комунікацію з урядом України Європейський суд з прав людини надіслав 28 справ. Також за цей період Європейський суд з прав людини виніс одне рішення щодо суті і три ухвали про неприйнятність у справах за зверненнями про порушення державними органами України прав, гарантованих Конвенцією про захист прав і основних свобод людини. Євген Кубко каже, що Україна має якомога швидше привести своє законодавство до європейських норм, бо інакше Європа не буде вважати її цивілізованою країною:
«Якщо ми не впорядкуємо нашу національну систему, якщо ми не підійдемо до загальновизнаних європейських стандартів щодо захисту прав людини, а вони сформовані практикою Європейського Союзу, то звичайно нас приймати, як цивілізовану, демократичну країну, ніхто не буде».
У Міністерстві юстиції відзначають, що Україна завжди дотримується рішень Європейського суду і виплачує усі компенсації. Проте, на думку юристів, Україні все ж таки необхідно прийняти закон про виконання рішень Європейського суду. Такий закон парламент вже колись розглядав, однак тоді Леонід Кучма наклав на нього вето. Пізніше це вето депутати подолали і закон було відправлено на підпис до президента, проте після цього жодної інформації про його підписання не надходило.
Всі новини дня
Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео
Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.
- Голос Америки
Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.
У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.
Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."
Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.
У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."
Дивіться також:
- Голос Америки
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.
- Голос Америки
Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео
"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.
У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.
У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.
За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.
Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.
Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.
Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.
Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".
У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".
Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.
Форум