Спеціальні потреби

Актуально

Триває візова лотерея


вiдео - переглянути

Починаючи з 5 жовтня, громадяни деяких країн, які хочуть переїхати до США, можуть спробувати щастя, взявши участь у візовій лотереї. Ця програма надає переможцям можливість отримати право на постійне проживання у США. Цього року уперше подавати документи бажаючі можуть лише по Інтернету. Державний департамент США, який впровадив цю програму, каже, що таким чином апліканти уникнуть загрози втрати документів.

Диверсифікаційна візова лотерея покликана сприяти етнічній різноманітності в Сполучених Штатах. Кожного року Держдепартамент США оголошує перелік країн, громадяни яких можуть взяти участь у цій програмі. Бажаючі іммігрувати можуть без допомоги будь-яких посередницьких фірм на вебсторінці програми дістати вичерпну інформацію про умови конкурсу, процедуру та вимоги до учасників програми, а також самостійно в режимі он-лайн заповнити і надіслати всі необхідні документи. Так, понад п’ятдесят п’ять тисяч іноземців щорічно отримують шанс спробувати свої сили в Америці, отримуючи право на постійне проживання.

Мавра Гарті помічник Держсекретаря з консульських питань, пояснює, чим відрізняється ця програма від традиційної імміграції:

«Як правило, імміграція відбувається двома шляхами: через родичів, які вже проживають у США, чи роботу. В обох випадках процес імміграції є довготривалими та досить складними. Диверсифікаційна візова лотерея дала можливість тим, хто не підпадає під ці дві категорії, спробувати свого щастя у дуже простий та прозорий спосіб».

Андрій Василенко приїхав з України до Сполучених Штатів два роки тому, ставши переможцем візової лотереї. Отримавши повідомлення про проходження першого туру, відбув до Варшави на заключну співбесіду, де вже і дістав дозвіл на в’їзд до країни. Спочатку, каже Андрій, з рішенням іммігрувати вагався, але вирішив таки спробувати:

«Я думав, що продовжу свою комп’ютерну роботу. Але приїхав сюди, бачу, що мова дуже слабка. Знання треба покращити, які я мав в Україні».

Перша робота, яку вдалося отримати Андрію, була далекою від того, чим займався в Україні фахівець з комп’ютерного забезпечення. Влаштувався новий іммігрант продавцем будівельних матеріалів. Як багато його попередників, Андрій сподівався на існування державних програм матеріальної підтримки іммігрантів, однак реальність виявилась зовсім іншою:

«Я теж так думав і шукав інформацію в Інтернеті, щоб це було правдою, але ніяк не міг знайти. Думав, що це щось не те. І як вже приїхав, то зрозумів, що тут ніхто нікого не чекає. А конкуренція доводить, що перемагає сильніший. Ти повинен доказати свої знання».

Пройшло два роки. Андрій досі працює неповний робочій день продавцем, а паралельно займається деінде різними проектами за фахом. Потроху, каже він поставлені цілі стають все ближчими:

Головне не здаватися, рухатись вперед, вивчати кожен день щось нове, мати ціль в житті, тому я думаю кожен доб’ється...Кожний може досягти того, чого він захоче, це головний принцип Америки. Головне, я думаю, якщо людина виграла Ґрін-карту, то треба їхати, але буде тяжко, тому треба налаштовуватись на тяжку роботу, головне не боятися».

На дорікання знайомих про те, що зрадив батьківщині, Андрій відповідає просто: випадає людині шанс – вона має право ним скористатись, а життя покаже:

«Може, я тут отримаю якісь знання, отримаю досвід і потім поїду на Україну, щоб допомогти українцям, передати ті знання, які я отримаю», - говорить Андрій Василенко.

Термiн, до якого приймаються заявки на вiзову лотерею, - 4 грудня.

Докладнiшу iнформацiю можна отримати за цими двома лiнками:

http://kiev.usembassy.gov/visa_dv_ukr.html
http://www.dvlottery.state.gov/


Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG