Спеціальні потреби

У Вашингтонi буде пам`ятник жертвам Голодомору


У середу Палата представників американського Конгресу ухвалила резолюцію, якою дозволила українському уряду спорудити у Вашингтоні пам'ятник жертвам Голодомору.

Вже декілька років українська діаспора у США домагалася визнання геноцидом Голодомору в Україні 1932-33 років, як також виділення території для спорудження у Вашингтоні пам'ятника жертвам Голодомору. І ось у середу нарешті була ухвалена відповідна резолюція, у ній прямо не говориться, що ця трагедiя була геноцидом. Все ж у нiй резолюції дуже чітко описано, що таке був Голодомор і цей опис дехто кваліфікує як визнання подiї геноцидом. В документi серед іншого вiдзначено:

«У 1932-33 роках Україна була сплюндрована, а її народ був доведений до межі фізичного винищення голодом, який спричинило не природнє лихо... а продумана політика радянського уряду, очолюваного Йосипом Сталіним, спрямована на викорінення національної свідомості українського народу та знищення його національних, політичних, культурних i релігійних прав».

У резолюції також сказано, що українському уряду надається право отримати територію у окрузі Колумбія, тобто у столиці США Вашингтоні, для будівництва меморіалу жертвам Голодомору.

Iнiцiатором резолюції був вiдомий в українських полiтичних колах конгресмен Сандер Левiн. Її спiвспонсорами виступили 36 його колег -- серед них не менш вiдомi українцям Марсi Кептур та Курт Велдон. Саме Сандер Левiн виступав у середу у Палаті представників на підтримку ухвалення резолюції. Вiн інтерв`ю нам вiн про значення майбутнього пам`ятника серед іншого сказав таке:

«Чи важливо вшановувати пам`ять від семи до десяти мiльйонiв людей, якi загинули в результатi продуманої полiтики уряду? Це не було стихiйне лихо. Це була стратегія уряду заморити людей голодом. Для нас критично-важливо придiлити цьому належну увагу i це допоможе нам попередити подібні трагедії в майбутньому... I я надiюся, що цей пам`ятник нагадає усім вагомість цієї подiї i допоможе вшанувати пам`ять загиблих».

Згiдно з резолюцією, кошти спорудження пам`ятника мають бути покритi Україною. Однак представники дiаспори говорять, що допоможуть з реалізацією цього проекту.

XS
SM
MD
LG