Спеціальні потреби

БЮТ вимагає скасування газових угод


Блок Юлії Тимошенко вимагає від глави держави денонсації українсько-російських “газових” угод. Водночас президент Вiктор Ющенко наголосив на вигоді для України досягнутих домовленостей, заявивши, що готовий відповідати за кожен пункт “газового” контракту.

Українсько-російська “газова” угода підписувалась у присутності Семена Могилевича, який перебуває в розшуку ФБР. Таку заяву зробив у четвер з парламентської трибуни член блоку Юлії Тимошенко Григорій Омельченко. Народний депутат нагадав, що саме Могилевич, двічі засуджений в Росії та звинувачений у США у відмиванні сотень мільйонів доларів, контролює комерційну компанію РосУкрЕнерго, на яку відтепер покладено роль посередника у постачанні України російським газом.

Блок Юлії Тимошенко виступив з вимогою денонсації угоди між НАК Нафтогаз України і РосУкрЕнерго від 4 січня 2006 року. На переконання членів блоку, підписанти цієї угоди зрадили національні інтереси України. Вони не лише не відстояли старі домовленості, чинні до 2010 року, але й не передбачили жодних гарантій того, що нині підвищена Росією ціна на газ через півроку не буде підвищена знову. Серед депутатiв з БЮТ, якi закликали до денонсації угоди, був Володимир Яворівський:

«В нас сьогодні немає іншого шансу оборонити інтереси України, як зробити все для того, щоб ця угода була негайно денонсована. Ми будемо ініціювати зараз пікетування і консулятів російських, і російського посольства, і будемо робити все для того, щоб денонсувати цю страшну кабальну угоду».

Подібно висловився його колега з БЮТ і Андрій Шкіль:

«Я впевнений, що денонсація угоди має відбутися, повинна і відбудеться. Уся повнота влади зараз лежить на президентові. Ми в руки президента віддали лишити цю угоду чи все-таки денонсувати. Я впевнений, що після того як президент ознайомиться з текстом угоди, не зі слів радників, а особисто, він має прийняти рішення».

А тим часом президент заявив, що переконаний у вигоді досягнутих домовленостей для України. “Ми вперше поставили там речі, вигідні нації, і добилися їх”, -- сказав Віктор Ющенко, промовляючи у четвер на відкритті позачергового засідання Кабінету Міністрів. У своїй промові Ющенко зробив також прозорий натяк у бік лідерки БЮТ. “Я знаю, як мільярдами крали цей газ люди, що зараз хочуть стати радниками з питань уникнення газової кризи,” – наголосив глава держави.

Водночас голова президентського секретаріату Олег Рибачук повідомив про гарантії постачання газу, які пообіцяв Україні Путін. Під час переговорів з Ющенком в Астані російський президент запевнив, що попросить уряд Росії виступити гарантом досягнутих “газових” домовленостей. Щодо цін, то за словами Рибачука, відповідний пункт угоди виключає їх підвищення без згоди обох сторін. Голова секретаріату президента скритикував також пропозиції опонентів влади до кінця наполягати на збереженні старих домовленостей. “Україну не зрозуміли б у світі, якби вона вперлася й зірвала поставки газу в Європу. А так, зараз симпатії світу на українському боці,” -- зазначив Рибачук.

XS
SM
MD
LG