Спеціальні потреби

Актуально

КВУ: Україна аж нiяк не готова до виборiв

Україна катастрофічно не готова до виборів – вважає Комітет виборців України. За даними КВУ, третина виборчих комісій досі не функціонує, а від п`яти до десяти відсотків списків виборців грішать помилками. Комітет закликав українську владу терміново рятувати вибори.

Багато свободи, мало порядку. Як констатує Комітет виборців України, хоч ця кампанія набагато вільніша за попередню й існує воля вищого керівництва до проведення чесних виборів, неорганізованість зашкалює і може призвести до безладу на дільницях 26 березня. Говорить голова правління КВУ Ігор Попов:

«Українська влада повинна зробити швидкі і рішучі кроки для того, щоб врятувати українські вибори. Тому що ситуацію, яка склалася в організаційно-технічному забезпеченні виборів, ми оцінюємо як катастрофічну».

Хоч до виборів залишилося два тижні, третина виборчих комісій досі не почали працювати, -- повідомляє Комітет за підсумками проведеного в округах моніторингу. А стан виборчих списків громадські спостерігачі оцінюють як “жахливий”: у різних регіонах неточності в списках, за їх даними, становлять від 5 до 10 відсотків від загальної кількості виборців. Ситуація ускладнюється тим – відзначає КВУ – що перевірити й уточнити своє ім`я у списку виборець часто не може, бо виборчком не потрудився організувати процес.

Як приклади виявлених помилок громадські спостерігачі наводять Луганську область, виборчий округ 103, де до списків забули включити 623 будинки з вісьмома тисячами мешканців, або Київ, де в списках опинилася квартира, в якій прописано 94 виборці. Стан готовності дільничних виборчкомів ілюструє заступник голови правління КВУ Євген Побережний:

«Одеська область, дільниця 166, виб. Округ 132, знаходиться в приміщенні санаторію Молдова, місце для голосування розташоване в басейні, свої засідання комісія проводить в масажному кабінеті і думає, як проводити в басейні вибори. Також Одеська область, ДВК 13, місто Котовськ. Дільниця не розпочала діяльність через те, що голова комісії, він же директор школи, не має часу, за його власною заявою, на це.

Окрім організаційного хаосу у виборчкомах та плутанини зі списками, Комітет виборців, за результатами проведеного в Криму “тренувального голосування” прогнозує довгі – до години – черги на дільницях в день виборів. І закликає владу за час, що залишився до 26 березня, терміново виправляти становище. Можливості для цього, на думку експертів КВУ, дають щойно ухвалені Верховною Радою зміни до виборчого закону. Комітет виборців закликав президента у стислі терміни підписати схвалені зміни. І знову Ігор Попов:

«Ми довго обгововорювали це питання і все-таки зійшлися на тому, що з двох проблем треба обирати меншу. Звичайно, якби 22 лютого всі ДВК надали виборцям для ознайомлення списки і списки не були в такому жахливому вигляді, не потрібно було б права включати в списки в день виборів за рішенням суду. Проте оскільки навіть до цього часу в багатьох регіонах, в багатьох дільницях виборці не мають можливості навіть теоретично дізнатися свої дані в списку і їх перевірити і ми бачимо, що на деяких ДВК це не станеться аж до дня виборів, тому треба йти на цей крок, і ми рекомендуємо президенту підписувати таку поправку до закону».

А тим часом президент Віктор Ющенко висловився проти дозволу в день голосування через суд міняти списки, і натомість закликав виборців заздалегідь перевірити наявність свого прізвища в списку. Глава держави заявив також на прес-конференції в Києві, що не бачить серйозних порушень у веденні передвиборчої кампанії. Як сказав Ющенко, хоч він не ідеалізує кампанію, однак залишається оптимістом щодо її оцінки.

Всі новини дня

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:11 0:00

Росія зіткнеться з «катастрофічними наслідками», якщо застосує ядерну зброю проти України. Про це заявив радник з національної безпеки США Джейк Салліван.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG