Спеціальні потреби

В США очікують спалаху пташиного грипу


Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила, що від пташиного грипу, починаючи з лютого місяця цього року, в Азербайджані вже померло 5 людей. Про свій третій можливий прояв смертельної хвороби також заявили офіційні представники Єгипту.

Тим часом адміністрація президента Буша попереджає, що Сполучені Штати вірогідно ще цього року також матимуть спалах пташиного грипу на своїй території. Відколи дев'ять років тому в Гонконгу стався перший спалах пташиного грипу, американські епідеміологічні служби перевірили на наявність смертельного штаму 16 тисяч мігруючих птахів. Дослідники переконані, що найвірогіднішим джерелом проникнення цього вірусу на американську землю будуть дикі птахи.

Зокрема про це говорить й Ґейл Нортон - керівниця Мiнiстрсва внутрішніх справ країни США, якому підпорядкована значна частина американських заповідників. За її словами, наголос робитиметься на прослідковуванні шляхів міграції птахів через Аляску та тихоокеанський регіон. Офіційні представники також посилять стеження за пташиними зграями над центральними Сполученими Штатами, південною частиною країни, в басейні ріки Міссісіппі та над північною частиною Атлантики з боку Канади.

Міністр сільського господарства США Майкл Джоганс запевняє, що птахо-промисловість країни має добрий захист проти пташиного грипу, бо свійську птицю ізольовано від контактів з дикими птахами. Однак у випадку зараження вірусом домашньої птиці, посадовці могли б оперативно усунути загрозу запровадженням карантину та знешкодженням інфікованих пернатих. Звісно, що в разі виявлення вірусу спрямовані проти нього заходи можуть значно зашкодити багатомільярдній птахо-індустрії Сполучених Штатів. Втім, фатальності загрози можна запобігти, бо, як кажуть офіційні особи, кулінарна обробка курячого м'яса може стати доброю запорукою того, що випадків зараження вірусом серед людей не буде.

XS
SM
MD
LG