Спеціальні потреби

Буш видав заяву з приводу рiчницi Чорнобиля


Президент США Джордж Буш видав в 20-ту річницю чорнобильської аварiї спеціальну заяву, в якiй вшановує пам`ять жертв катастрофи та пiдтверджує готовність Америки спрямовувати зусилля на посилення безпеки ЧАЕС.

Текст заяви:

У 20-i роковини чорнобильської аварії я разом з усім американським народом висловлюю глибокий сум з приводу цієї трагедії. Сьогоднi ми вшановуємо пам`ять жертв цієї жахливої катастрофи i згадуємо тих, хто досi потерпає від її наслідків.

Закривши Чорнобильську АЕС понад п`ять років тому, вільна Україна усунула екологічну загрозу до якої свого часу призвiв деспотичний режим, i створила умови для безпеки у регiонi та для його процвітання. Ці сміливі дії знаменували собою подальший поступ демократії. Я вдячний тим людям в усьому свiтi, якi продовжують демонструвати своє спiвчуття потерпілим від наслідків аварії в Українi, Росії та Бiлорусi, i знову підтверджую готовність Америки спрямовувати зусилля на посилення безпеки Чорнобильської АЕС через локалізацію її ядерного реактора.

У ці скорботнi роковини ми вiддаємо шану загиблим i тим, хто постраждав від спустошення внаслiдок чорнобильської аварії. Нас надихає рішучість народу України i сусідніх регiонiв, якi вiдновлюються після цієї катастрофи i відроджують майбутнє, сповнене надiї та гідності.

Нехай Господь благословляє Вас!

(переклад Посольства США в Українi)

XS
SM
MD
LG