Спеціальні потреби

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

За минулий рік в світі загинуло 59 журналістів

  • Петро Фединський

Більшість з них були вбиті навмисне, - в такий спосіб їх змусили замовкнути. Учора їхніми іменами поповнився список, викарбуваний на журналістському меморіалі ''Форум Свободи'', що в штаті Вірджинія, де вже викарбувані імена таких українських журналістів як Георгій Ґонґадзе, Тарас Процюк та Ігор Александров.

Все це є свідченням того, що давати коментарі на теми: війна, злочинність чи корупція стає все небезпечніше. На меморіалі імена понад 1600 журналістів, які загинули виконуючи свій професійний обов'язок. Перший інцидент датований 1812 роком. А найновіші 400, тобто 4 частина усіх трагедій, сталися за останні 11 років, - говорить Джо Уршелл, виконавчий директор вашингтонського музею новин.

Одним з таких журналістів був Стівен Вінсент. Він спеціалізувався на мистецьких темах аж поки не став свідком тератак у 2001 році на Всесвітній Торговельний Центр у Нью-Йорку. Того дня він вирішив стати військовим кореспондентом та поїхав у якості позаштатного репортера до Басри. Його застрелили в серпні минулого року, незабаром після написання замітки про те, що саме місцева поліція відповідальна за чисельні убивства в цьому іракському місті. Після його смерті вдова Вінсента - Ліса Рамачі-Вінсент сказала таке: «Я хочу, щоб Стівена пам'ятали як дійсно сміливу та мужню людину, яка свідомо йшла на ризик. Він знав про небезпеку. Він визнавав це в розмовах зі мною та іншими, утім сам нею нехтував. Він не бажав іти на поступки терористам і виконав свій обов'язок ціною власного життя».

Сміливість проявив і власник мексиканської газети Рауль Ґібб Ґуерреро. Його спочатку попередили, а відтак застрелили за публікації про причетність уряду до наркоконтрабандистів. В Сієра Леоне редакторові Гаррі Янсане брутально відбили нирки. Його вбито за публіцистичні коментарі проти уряду. У Росії нападники автоматними чергами відібрали життя Маґомедзадіґа Варісова, активіста політичної опозиції республіки Дагестан. А звукооператора знімальної групи Валіза Халіда застрелили, коли він разом з колегами їхав на місце сутички в Багдаді. Третина минулорічних трагедій з журналістами припадає на Ірак. Загалом у цій країні за три роки бойових дій загинуло 74 журналісти. Для порівняння нагадаємо, що за всі 6 років Другої Світової війни, на всіх фронтах загинуло 69 військкорів. Президент телемережі «Ей-Бі-Сі Ньюз» Дейвид Вестін говорить про це так: - «Дивлячись на цю приголомшуючу статистику, ми віддаємо цим людям належне пам'ятаючи, що навіть у 2006-му журналісти гинуть не лише в Іраку, а й в таких країнах як Філіппіни, Росія і Колумбія».

Минулого року журналісти загинули в понад 20 країнах світу за вийнятком таких континентів, як Австралія і Антарктика. «І тому, - каже Дейвид Вестін - настільки важливо вшановувати тих, хто часом ціною власного життя висвітлює важливі суспільні події».

XS
SM
MD
LG