Спеціальні потреби

Актуально

Як відбудовуватимуть Ліван

Війна в Лівані між Ізраїлем і угрупованням Гезбола призвела до сотень людських жертв та завдала Лівану матеріальної шкоди на мільярди доларів. Якими ж є міжнародні зусилля у відбудові цієї країни?

Чистка руїн продовжується в південному Лівані, де бойовики Гезболи понад місяць воювали з Ізраїльським військом. Це перший крок - один з багатьох, що їх країна мусить зробити, щоб впорядкувати не тільки доми, а й життя своїх громадян. Патріс Керам з американського інституту миру говорить, що пріоритетним є забезпечення необхідного мінімуму. А це означає доставку таких речей першої необхідності як харчі, ліки, прісна вода та електроенергія.

Ліванський уряд підраховує, що лише сама доставка коштуватиме сотні мільйонів доларів. А Ліван ще не розрахувався з попередніми боргами війни. «Значно підрісший після громадянської війни 1975-1990 років державний борг Лівану нині майже вдвічі перевищує валовий обіг вітчизняної продукції. А цей обіг - один з найбільших у світі», - додає Патріс.

Після закінчення останніх боїв, Ізраїль установив блокаду в Ліванських аеропортах і приморських портах, дозволяючи виключно комерційні рейси та розвантаження лише медикаментів та харчових продуктів. Представник Світового Банку Джамаль Саґір каже, що ця блокада, в сукупності з нанесеною сільському господарству та промисловості шкодою, вже обійшлася в «добру копійку»: «Кожного дня економіка у аграрному та промисловому секторах втрачає 30 мільйонів доларів тому, що вони не можуть експортувати, не можуть виробляти».

На конференції минулого місяця в Швеції міжнародні жертводавці обіцяли дати майже мільярд доларів, щоб допомогти Ліванському урядові. Сполучені Штати пожертвували 230 мільйонів. Вильям Ґарвелинк з Американського агентства міжнародного розвитку каже, що США в додаток надаватимуть індивідуальну допомогу тим, чиє житло було лише частково зруйноване. Зокрема він говорить так: «Люди можуть зробити ремонт, пред'явити неурядовій організації ваучер. А представник-неурядовець перевірить, що зроблено та компенсує витрати». Отже допомога надається як у малих, так і великих масштабах. Завдання не з легких - каже представник Світового Банку Джамал Сагір.

Всі новини дня

До Сан-Дієго на протезування прибули мати з донькою, які постраждали під час обстрілу вокзалу у Краматорську. Відео

Коли 8 квітня росіяни обстріляли переповнений людьми залізничний вокзал Краматорська, загинуло 59 людей, 114 отримали поранення. Зараз до Сан-Дієго прибули мати з донькою, які постраждали від вибухів.

«Я впевнений, що Україна отримає американські літаки» - Тарас Чмут, фонд "Повернись живим" – інтерв’ю. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Російська війна в Україні змусила Сполучені Штати відправити додаткові американські війська у Європу для захисту східного флангу НАТО. Втім загроза з боку Росії та Китаю змушує Вашингтон бути обачними не лише на сході від американського континенту, але й з крайньої півночі.

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона - ексклюзивний коментар. Відео

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона, де зустрілися з американськими конгресменами та сенаторами.

Підсумки саміту G7 для України. Відео

Підсумки саміту G7 для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

“Огидним варварством" назвав Джо Байден недільні обстріли житлових будівель у Києві. Про це він сказав на полях саміту «Групи семи», який в ці дні триває у Німеччині.

Більше

XS
SM
MD
LG