Спеціальні потреби

Актуально

Як відбудовуватимуть Ліван

Війна в Лівані між Ізраїлем і угрупованням Гезбола призвела до сотень людських жертв та завдала Лівану матеріальної шкоди на мільярди доларів. Якими ж є міжнародні зусилля у відбудові цієї країни?

Чистка руїн продовжується в південному Лівані, де бойовики Гезболи понад місяць воювали з Ізраїльським військом. Це перший крок - один з багатьох, що їх країна мусить зробити, щоб впорядкувати не тільки доми, а й життя своїх громадян. Патріс Керам з американського інституту миру говорить, що пріоритетним є забезпечення необхідного мінімуму. А це означає доставку таких речей першої необхідності як харчі, ліки, прісна вода та електроенергія.

Ліванський уряд підраховує, що лише сама доставка коштуватиме сотні мільйонів доларів. А Ліван ще не розрахувався з попередніми боргами війни. «Значно підрісший після громадянської війни 1975-1990 років державний борг Лівану нині майже вдвічі перевищує валовий обіг вітчизняної продукції. А цей обіг - один з найбільших у світі», - додає Патріс.

Після закінчення останніх боїв, Ізраїль установив блокаду в Ліванських аеропортах і приморських портах, дозволяючи виключно комерційні рейси та розвантаження лише медикаментів та харчових продуктів. Представник Світового Банку Джамаль Саґір каже, що ця блокада, в сукупності з нанесеною сільському господарству та промисловості шкодою, вже обійшлася в «добру копійку»: «Кожного дня економіка у аграрному та промисловому секторах втрачає 30 мільйонів доларів тому, що вони не можуть експортувати, не можуть виробляти».

На конференції минулого місяця в Швеції міжнародні жертводавці обіцяли дати майже мільярд доларів, щоб допомогти Ліванському урядові. Сполучені Штати пожертвували 230 мільйонів. Вильям Ґарвелинк з Американського агентства міжнародного розвитку каже, що США в додаток надаватимуть індивідуальну допомогу тим, чиє житло було лише частково зруйноване. Зокрема він говорить так: «Люди можуть зробити ремонт, пред'явити неурядовій організації ваучер. А представник-неурядовець перевірить, що зроблено та компенсує витрати». Отже допомога надається як у малих, так і великих масштабах. Завдання не з легких - каже представник Світового Банку Джамал Сагір.

Всі новини дня

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Більше

XS
SM
MD
LG