Спеціальні потреби

Актуально

На сесії Генасамблеї ООН Буш знову говорив про тероризм

Учора з трибуни Генеральної Асамблеї ООН, президент Буш закликав людей доброї волі у світі допомогти нейтралізувати екстремістів, які вдаються до терору як засобу страху.

Водночас президент вказав на демократичні зміни, які відбуваються на Близькому Сході. Підставою для такого бачення американського президента є, за його словами те, що світ змінився з моменту ухвалення Декларації ООН про права людини майже 60 років тому. Останніми роками перетворення відбуваються і на Близькому сході. «В Алжирі вперше відбулися президентські вибори на загальній основі, за нейтралітету військових. Об'єднані Арабські Емірати нещодавно оголосили, що половина місць у парламенті будуть обиратися. Кувейт провів вибори, на яких жінкам дозволялося голосувати і змагатися за посади - вперше в історії. Громадяни також голосували на виборах в Йорданії і Бахрейні, у Ємені та Єгипті», - додав Буш.

Звертаючись безпосередньо до іранського загалу, Джордж Буш заявив, що його лідери використовують багатство нації для підтримки терористів і просування програми розробки ядерної зброї. Зокрема він сказав так: «Іран мусить відмовитися від своїх ядерних амбіцій. Всупереч тому, що цей режим каже вам, ми не маємо жодних застережень проти програми мирного атому. Ми працюємо на користь дипломатичної розв'язки цієї кризи, і ми сподіваємося, що одного дня люди Ірану житимуть за умов свободи, а США і Іран зможуть бути гарними друзями і близькими партнерами у боротьбі за мир».

Однак демонстранти, що зібралися перед будинком ООН, засуджували Президента Буша кажучи, що він розв'язав війну в Іраку і наразі не може вбиратися у тогу миротворця. За словами Чеда Гетмана, активіста організації «Іракські ветерани проти війни», найбільшою загрозою безпеці Америки є саме адміністрація Буша. «Ми маємо негайно відкликати війська додому з Іраку. Нам необхідно достойно обходитися з ними, бо адміністрація Буша урізує ветеранські пільги», - говорить він.

Виступ Буша в ООН підбиває підсумок серії його промов, в яких він зазначав, що Ірак є в авангарді війни проти терору, розпочатої після тератак у США 11 вересня 2001 року.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG