Актуально
- Браян Падден
В курдському регіоні Іраку почали вирощувати виноград
Виноград в Іраку вирощується вже протягом більш ніж п'яти тисяч років. Під час правління Саддама Хусейна виноградники північного Іраку були фактично знищені через війни, конфлікти і не бережне поводження з ними.
Сьогодні ж питання безпеки заважають зайнятися реконструкцією в більшій частині Іраку. Втім, в північному регіоні Іраку американські зусилля спрямовані на те, аби допомогти селянам повернутися до цього бізнесу. У 1987 році армія Саддама Хусейна напала на село, в якому мешкав Могамед Саліма, змусивши останнього залишити свої виноградники і втекти в сусідню Туреччину. «Коли ми утекли в Туреччину, араби принесли овець, щоб ті паслися на плантаціях. А потім вони спалили поля», - говорить він.
Сьогодні Салім разом з іншими фермерами вдаються до допомоги американців, щоб відбудувати їхні виноградники і замінити імпортований в Ірак виноград фруктами, вирощеними на місці. Садівник Зугаїр аль-Аміл говорить, що цей проект використовує різноманітні сучасні методи, щоб отримати якісну розсаду. «Якщо ми це робитимемо, то вже за два-три урожаї зможемо отримати якість набагато кращу», - додає Зугаїр.
Для фермера Камара Могамеда урожай вже є настільки багатим, що він збирає його більше, ніж може продати у цьому регіоні. Тепер єдина його проблема, як сам зізнається, це знайти ринок, де можна було б продавати цей виноград. Щоб зробити Ірак знову самостійним в вирощуванні винограду, потрібно більше грошей. Дуґлас Лейтон - директор курдистанської корпорації з розвитку говорить, що це хороша можливість для деяких підприємливих інвесторів: «Якщо люди хочуть увійти сюди і допомогти розвивати це спільними зусиллями, а також будувати плантації, що даватимуть їжу, і якщо вони мають маркетингові здібності, то тут є величезний потенціал для величезних прибутків».
Разом з тим Могамед, бажаючи збільшити свої прибутки перетворюючи виноград у сік та ізюм, як більшість набожних мусульманських фермерів у регіоні, не хоче, щоб з його винограду виготовляли вино.
Всі новини дня
Чому не слід очікувати вторгнення білоруської армії? Інтервʼю з Палом Слюнькіним. Відео
Чому не слід очікувати вторгнення білоруської армії? Чи є майбутнє у відносин Білорусі із Заходом? Чи варто розраховувати на білоруську опозицію? Павло Слюнькін, колишній білоруський дипломат, розповів про це в інтервʼю Марії Ульяновській.
Кінець епохи єдинорогів? Крах банків у США – експлейнер. Відео
Падіння банків у США: 🔻 як це відбувалось? 🔻 чи наближається банківська криза? 🔻 до чого готуватись стартапам? Дивіться новий #експлейнер від Голосу Америки Українською!
Візит Сі до Москви знизив ризик ядерної ескалації – Боррель

Нещодавня поїздка голови Китаю Сі Цзіньпіна до Москви та його зустріч із президентом Росії Володимиром Путіним знизила ймовірність застосування Москвою ядерної зброї. Про це заявив голова зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Жозеп Боррель, повідомляє Financial Times.
Європейський дипломат повідомив журналістам, що Сі дуже ясно дав зрозуміти Путіну, що Росія не повинна розгортати ядерні озброєння у війні з Україною.
За словами Борреля, китайський лідер хоче звести до мінімуму ризик бути повʼязаним із російським вторгненням. Очільник дипломатії ЄС також зазначив, що Китай не повністю підтримує Росію і поки що немає жодних ознак того, що Пекін надавав Москві зброю.
Водночас Боррель розкритикував КНР та Індію за закупівлі російських енергоресурсів, що тривають на тлі санкцій.
Джерело Financial Times у Євросоюзі повідомило, що лідери ЄС намагаються схилити Сі Цзіньпіна до переговорів із президентом України Володимиром Зеленським. За словами співрозмовника газети, Брюссель наполягає на тому, щоб Китай чув не лише російську позицію, а й українську.
На тлі підготовки візиту Сі до Москви західні ЗМІ писали, що лідер Китаю після зустрічі з Путіним має намір переговорити із президентом України. Про підготовку розмови Сі та Зеленського розповідав і радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.
Володимир Зеленський у недавньому інтервʼю японському виданню The Yomiuri Shimbun скептично сприйняв китайські ініціативи про мирне врегулювання конфлікту Росії з Україною і підкреслив, що Київ не отримував від Пекіна пропозиції виступити посередником або про проведення зустрічі з Сі Цзіньпіном. «Але я дипломатичними каналами дав прямі повідомлення, що хочу поговорити з лідером Китаю», – сказав президент України.
Сі Цзіньпін перебував із державним візитом у Росії 20–22 березня. 21 березня він провів офіційні зустрічі з представниками влади Росії.
- Голос Америки
Байден: Китай поки не надає зброю Росії

Президент США Джо Байден заперечив повідомлення про те, що Китай, буцімто, надає значні поставки зброї Росії.
"Я чую останні три місяці, що Китай надасть значні поставки зброї Росії, - сказав президент США під час спільної прес-конференції з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в п'ятницю. - Вони цього поки не зробили. Це не означає, що вони не зроблять цього, але поки вони цього не зробили".
Він також назвав, ймовірно "перебільшеними" деякі повідомлення про зближення Росії та Китаю, однак зауважив, що він не ставиться легковажно, ані до Китаю, ані до Росії.
Байден перебував в Канаді з першим візитом на посаді президента США. У спільній заяві з Трюдо за результатами візиту, лідери держав відзначили спільну підтримку України і засудили російську агресію.
Під час звернення до парламенту Канади в п'ятницю Байден назвав США та Канаду "нерозлучними", Трюдо ж заявив про підтримку України. "Як ви добре знаєте, пане президенте, Канада продовжить рішуче підтримувати Україну, що б для цього не знадобилось", - заявив канадський прем'єр.
Минулого тижня китайський керівник Сі Цзіньпін провів триденний державний візит до Москви, який став виявом солідарності Китаю з Росією в той час, як більшість країн світу засудили загарбницьку російську війну в Україні.
У Білому домі вважають, що Путін конче потребує підтримки Китаю, бо в нього на війні в Україні закінчуються боєприпаси, про це заявив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі в ефірі каналу MSNBC.
«Президенту Путіну потрібен президент Сі, тому що в нього закінчуються боєприпаси, [...] у нього закінчується той інвентар, який йому потрібен для ведення цієї війни, і цілком ймовірно, що він буде шукати додаткової допомоги у Китаю», - сказав представник Білого дому.
Як писав Голос Америки, Генсек НАТО Єнс Столтенберг застеріг Китай від постачання Росії летальної зброї, сказавши, що в НАТО бачили «деякі ознаки того, що був такий запит з боку Росії, і що це питання розглядається в Пекіні китайською владою”.
Уряди США та Європи попередили Китай, що він зіткнеться з серйозними наслідками, якщо вирішить надавати зброю та боєприпаси російським силам.
В статті використано матеріали АFP, Reuters.
Уже 60 років у Вашингтоні діє українська школа. Відео
За 60 років існування у Вашингтоні, цьогоріч українська школа має рекордну кількість учнів. Як українській діаспорі стільки років вдавалося зберігати та розвивати українську школу у столиці США – в сюжеті Ірини Шинкаренко та Костянтина Голубчика.
Форум