Спеціальні потреби

Актуально

Американськi компанiї мають проблеми в Українi

Американські дипломати продовжують серію зустрічей із українськими урядовцями. Оглядачі припускають, що темою розмов можуть бути ускладнення, з якими останнім часом стикаються компанії зі Сполучених Штатів на українському ринку.

Посол США в Україні Вільям Тейлор зустрівся із новопризначеним головою державної компанії Енергоатом Андрієм Деркачем. В офіційному повідомленні говориться, що сторони обговорювали принципи подальшого співробітництва. Сполучені Штати мають низку спільних проектів з Україною в ядерній енергетиці. Зокрема надали багатомільйнонні гранти на вдосконалення системи безпеки АЕС та підготовку персоналу. На одній із станцій проходять випробування ядерного палива виробництва американської компанії Вестінґгауз. Вони можуть стати альтернативою російській сировині, вiд якої нині залежать всі українські АЕС.

Втім оглядачі звертають увагу, що останнім часом американським дипломатам доводиться спілкуватися з українськими урядовцями досить часто. В деяких випадках вони змушені захищати інтереси компаній із США. Тижневик «Експерт» не виключає, що новий керівник Енергоатому може переглянути угоду із компанією Голтек Інтренешнл, яка базується в Нью-Джерсі. Вона отримала право на спорудження сховища відпрацьованого ядерного палива для українських АЕС. На конкурсі Голтек переміг компанію Укратоменергобуд. Видання пов`язує її із членом Партії регіонів Георгієм Скударем.

Продовжує загострюватися конфлікт Кабінету Міністрів із зернотрейдерами, серед яких немало американських компаній. Вони зазнали значних збитків через раптове обмеження на вивіз за кордон пшениці та кукурудзи. Посол Тейлор намагався переконати уряд не вдаватися до адміністративних методів. Втім, втручання дипломата, очевидно не допомогло. Асоціація зернотрейдерів подала на уряд в суд і вимагатиме скасування незаконних на її думку обмежень.

Також несподівані ускладнення виникли у американської компанії Венко. Весною цього року вона виграла конкурс на розвідку та видобування газу на шельфі Чорного моря. Компанія прогнозує, що його запаси можуть виявитися достатніми для того, щоб значно скоротити залежність України від імпортних енергоносіїв. Однак після відставки уряду Юрія Єханурова Венко поки що не знаходить порозуміння із новими міністрами. Підписання угоди про розподіл продукції відкладене принаймні до грудня. Без цього компанія не зможе почати роботи на шельфі.

Всі новини дня

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости: корабель із важливим американським військовим обладнанням відправили в Україну із Бельгії через Німеччину.

У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

У понеділок, за ініціативи очільника Пентагону Остіна, представники понад 40-ка країн світу візьмуть участь у другому засіданні контактної групи з оборони України. Тим часом, Міноборони США показало, як американські військові завантажують гаубиці M777 - для доставки в Україну.

Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Державний секретар Ентоні Блінкен напередодні відвідав Український Інститут Америки у Нью-Йорку, аби продемонструвати солідарність з народом Україною.

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

9,5 мільярдів доларів нової допомоги від «Групи Семи» - аналіз підтримки України з боку ЄС та що відбувається із санкціями проти Росії?

Благодійне турне Злати Огневіч у США - співачка жертвує на потреби України. Відео

Українські артисти продовжують допомогати протистояти російській війні зі свого, культурного фронту.

Більше

XS
SM
MD
LG