Спеціальні потреби

У Сенаті США може змінитися рівновага сил


Після екстреного хірургічного втручання у вашингтонській лікарні продовжує перебувати член Сенату США, представник Демократичної партії - Тім Джонсон.

Офіційні представники повідомили, що сенатор від штату Південна Дакота мав кровотечу в мозку. Лікарі твердять, що операція пройшла успішно, і що процес видужування сенатора відбувається без ускладнень. 59-річному Джонсону залишилося бути на посаді сенатора ще два роки. У разі його непрацездатності, обранцем від Південної Дакоти на решту терміну повинен буде стати теперішній губернатор, республіканець за політичною платформою. Якщо таке станеться, то співвідношення сил у Сенаті знову зміниться на користь республіканців.

Після листопадових виборів перевага демократів у вищій палаті Конгресу виражена співвідношенням 51 до 49 голосів. Але із заміною демократа на республіканця, кожна партія матиме в Сенаті однакову кількість представників. А за існуючим правилом, якщо жодна зі сторін не має переваги, то вирішальний голос може подати голова Сенату, або віце-президент країни, яким нині є республіканець Річард Чейні.

XS
SM
MD
LG