Спеціальні потреби

Актуально

Київрада сьогодні ухвалила бюджет столиці

Київрада сьогодні ухвалила бюджет української столиці. Під час цього засідання жодних конфліктів між владою та опозицією не виникало. Натомість досі незрозумілою є ситуація з підвищенням тарифів для населення міста.

За Києвом сьогодні спостерігає вся Україна. Українці вважають, якщо ціни на житлово-комунальні послуги настільки різко піднімуть у Києві, це ж саме варто чекати по всій країні. Водночас, скільки платитимуть кияни після рішення мера Черновецького про зростання цін досі невідомо. Нові платіжки люди отримають лише у січні, і важко передбачити, що там буде написано. Мінюст цих тарифів не визнав, а суд призупинив їх введення.

За словами голови комісії щодо розслідування обгрунтованості тарифів у Києві Олександра Клюса нові тарифи за жодних обставин не можуть бути чинними:

“Якщо вони не зареєстровані у міському управлінні юстицій, не погоджені з антимонопольним комітетом, то вони не мають юридичної сили і тому Київводоканал, Київенерго і житлово-комунальні підприємства не повинні писати у платіжках нові розцінки за житлово-комунальні послуги”.

Натоімсть мерія наполягає на чинності нових тарифів. Мер Черновецький традиційно заявляє, що вони зросли лише лдя багатих людей, мовляв, бідні будуть платити менше. Хто ж визначатиме рівень статків кожного окремо взятого киянина невідомо.

Водночаас Леонід Черновецький каже, що багатим варто очікувати ще більшого зростання тарифів:

“Ми будемо підвищувати тарифів для багатих і далі знижувати їх для тих, хто може розраховувати на допомогу влади”.

Олександр Клюс у свою чергу, з посиланням на міське управління юстиції каже, що зараз у місті дійсними є лише старі тарифи. Відтак, питання, що робити киянам з новими платіжками, які вони отримають у січні, залишається відкритим.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG