Спеціальні потреби

Буш окреслив план розв’язання кризи в Іраку


Близько 300 мільярдів доларів та понад 3 три тисячі загиблих американців – саме стільки коштувала до цього моменту Америці війна в Іраку. У середу ввечері Президент Буш у телезверненні до народу, визнав низку своїх помилок, окреслив новий план розв'язання іракської кризи, та попросив американців розуміння і підтримки.

Новою стратегією президента та його адміністрації є дислокація додаткових понад 20 тисяч американських солдатів у зону конфлікту. Він визнав, що попередня його стратегія не спрацювала.

Джордж Буш Президент США: “Наші минулі зусилля провалились через дві принципові причини: не було достатньо іракських та американських солдатів для підтримання безпеки у тих районах, які вже були звільнені від бойовиків. І солдати діяли в надто обмеженому режимi”.

Президент Буш у середу заявив, що очолюваний прем`єр-мiнiстром Нурi аль-Малiкi уряд Іраку, у якому домінують шиїти, передислокує сили безпеки до Багдада, встановить перепускні пункти і проводитиме рейди у районах, де концентрується велика кількість бойовиків. Американські сили, в межах певного графіка, допомагатимуть у проведенні цих операцій.

Джордж Буш зазначив: “Я дав чiтко зрозуміти прем'єр-міністру та іншим лідерам Іраку, що допомога Америки не є безкінечною. Якщо уряд Іраку не виконає своїх обіцянок, вони втратять підтримку американців і підтримку іракців також. Зараз пора діяти”.

Президент Буш сказав, що вiйна в Іраку є частиною війни проти Аль-Каїди та інших терористичних груп i що перемозi США тут немає альтернатив. Але демократи не переконані, що така стратегія президента поведе до перемоги. Сенатор Дік Дурбін виступив від імені партії після звернення Буша.

Сенатор-демократ Дiк Дурбін: “Ескалація цієї війни це не те, про що американці просили під час минулих виборів. Замість нового курсу план президента передбачає рух у неправильному напрямку”.

Новий спікер Палати представників Ненсі Пелосі обіцяла винести на голосування новий план президента:

“Американці втратили довіру до політики президента. Ми надiємося, що сьогоднi вiн відновить цю довiру. Ми проведемо чесне обговорення його плану і з'ясуємо, що насправді відбувається в Іраку і тоді ми винесемо план президента на голосування”.

У свою чергу лідер Республіканської партії у Конгресі Джон Боунер після зустрічі висловив підтримку плану:

“Я думаю, адміністрація розробила добрий план. Це наш найкращий шанс перемогти в Іраку. І я думаю, це те, чого очікують американці”.

Втiм бiльшiсть американців, згідно з опитуваннями громадської думки, не підтримують дії Президента Буша щодо його політики в Іраку.

Члени адміністрації президента Буша виступили на захист нової стратегії США в Іраку. У четвер на слуханнях Сенатського Комітету з міжнародних відносин Держсекретар США Кондоліза Райс заявила, що збільшення американських військовослужбоців в Іраку буде супроводжуватися посиленими дипломатичними зусиллями. При цьому Держсекретар наголосила, що іракці повинні взяти на себе відповідальність за безпеку в країні. Вона також закликала Сирію та Іран не намагатися дестабілізувати регіон.

Голова сенатського комітету демократ Джозеф Байден заявив, що не вважає рішення Президента Буша посилити військову присутність у Багдаді виходом з іракської кризи, а навпаки стратегічною помилкою. Варто зазначити, що як демократи, так і республіканці у Конгресі поділені у питанні розгорнення додаткових сил в Іраку.

XS
SM
MD
LG