Спеціальні потреби

Актуально

Квота на вивезення зерна спричинила збитки

Сполучені Штати вивчають чи відповідають нормам Світової торговельної організації запроваджені українським урядом квоти на вивезення зерна. Про це повідомив посол США в Україні Уільям Тейлор. Він вважажає, що обмеження експорту завдали шкоди репутації країни як надійного постачальника зерна на світові ринки. Попри обіцянку Кабінету Міністрів навести лад у цьому питанні, в портах України й надалі псуються сотні тисяч тонн призначеного на експорт збіжжя.

Лише на одному перевантажувальному терміналі в Одеській області зберігається майже 300 тисяч тонн зерна. Його вже давно мали відправити за кордон. Але через введені українським урядом обмеження вивезти збіжжя з України практично неможливо.

Управитель зерновим терміналом Андрій Помельніков каже: “Зерно тут зберігається практично від початку жовтня, тобто понад чотири місяці. У ньому починаються процеси самонагрівання, бродіння, проростання і виникають умови для розвитку сільгоспшкідників”.

Це зерно вже зіпсувалося і непридатне для експорту. На внутрішньому ринку така кількість ячменю також не потрібна. Але навіть просто знищити вирощене зерно не можна. Правила ввимагають його утилізувати. Робити це експортерам доведеться за свій рахунок.

Координатор інспекції зерна Олександр Філонов занепокоєний такою ситуацією:

“Ми вже зараз бачимо, що десь 60% зерна зіпсуто. Сподіваємося, що решту ми зможемо врятувати”.

Свої втрати лише одна компанія-експортер оцінює у 10 мільйонів доларів. Подібна ситуація і у інших зернотрейдерів, серед яких немало американських компаній. Не виграли від введених обмежень і українські виробники. Зерно продати важко – адже вивезти його з країни практично неможливо.

Фермер Олександр Кравченко так говорить про свої збитки: “Нам довелося продати зібраний врожай десь на третину дешевше, ніж ми могли це зробити. Склалася ситуація, що пропозиція зерна на внутрішньому ринку перевищує попит. Тому внутрішні ціни не відповідають реальній вартості зерна”.

За деякими розрахунками, через квотування експорту українські виробники втратили до трьох мільярдів гривень. Такі наслідки запроваженого урядом квотування. У Кабміні таким чином намагалися захистити внутрішній ринок.

Деякі експерти кажуть – ситуація також може стати перешкодою для вступу України до Світової торговельної організації. Посол Сполучених Штатів Уільям Тейлор намагається переконати урядовців переглянути експортні обмеження:

“Відповідно до правил СОТ, країни в деяких випадках можуть захищати свої компанії. Чи підпадає цей випадок під ці правила – ми ще досліджуємо. Україна – шоста у світі за обсягами експорту зерна. Репутація надійного постачальника в цьому бізнесі – дуже цінна. Але вона зазнала шкоди введенням цих квот”.

Українські урядовці вже погодилися переглянути розмір квот. Експортери закликають повністю зняти обмеження на вивезення кукурудзи та ячменю, дефіциту яких на внутрішньому ринку немає.

Всі новини дня

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Більше

XS
SM
MD
LG