Спеціальні потреби

В українському парламенті зняли облогу


Облогу в українському парламенті зняли, як тльки завершилося сесійне засідання. Опозиціонери кажуть, що нічого не пошкодили, однак лідер Aнтикризової коаліції Прем’єр Янукович заявив, що в парламенті треба наводити порядок. Детальніше про це у розмові Володимира Звіглянича із київською корепсонденткою Вікторією Сюмар.

ВЗ: Вікторіє, чи відомо що далі робитимуть опозиціонери після того, як зняли блокування подачі електроенергії?

ВС: Опозиція вирішила не засиджуватися у Верховній Раді, вона зняла облогу електрощитової, і відразу після того, як закінчилося засідання у приміщенні Верховної Ради з’явилося світло.

Таке рішення було пов’язане з тим, що наступних два тижні в Україні несесійні, відтак залишати представників опозиції нема необхідності. Хоча ще вчора планували блокувати інші життєво важливі об’єкти у приміщенні Верховної Ради.

Тепер опозиціонери працюють над тим, як суттєво вплинути на коаліцію. Тому вже завтра БЮТ та “Наша Україна” мають намір підписати черговий документ про єднання і роботу демократичних сил. Про що йтиметься в цьому документі достеменно не відомо. За словами лідера фракції “Наша Україна” В’ячеслава Кириленка, там буде сказано про об’єднання зусиль цих двох партійних структур як в опозиції, так і у владі, якщо вони зможуть перемогти на дострокових парламентських виборах.

ВЗ: Що відомо про угоду, яку планує підписати Блок Юлії Тимошенко та “Наша Україна”?

ВС: Поки що можна робити лише припущення, зазначаючи, що це лише чергова за рахунком угода цих двох сил. Найцікавіше – це інформація про дострокові парламенські вибори, яка останнім часом циркулює в інформаційному просторі. Подейкують про ймовірні домовленості Юлії Тимошенко із лідерами блоку “Наша Україна”, а відтак із президентом щодо можливості розпуску парламенту. Детальніше про це буде відомо тільки після оприлюднення заяви.

ВЗ: Віктор Янукович сьогодні зробив досить жортску заяву, що це може означати?

ВС: Віктор Янукович досить різко висловився щодо дій опозиції. Він сказав, що Антикризова коаліція вітає це об’єднання БЮТ і “Нашої України”, а відтак – утворення сильної опозиції. Але, як він зазначив, коаліція готова жорстко протистояти будь-яким способам антизаконного розвитку подій.

Ця заява, очевидно, також стосується чуток, про які вже було згадано. Прем’єр ще раніще попередив, що не має наміру визнавати указ про розпуск парламенту і указ про перевибори. І хоча поки що це сказано в досить м’якій формі, але очевидно, що це перше попередження стосовно планів опозиції, яке було доволі несподіваним.

XS
SM
MD
LG