Спеціальні потреби

Актуально

США можуть легалізувати 11 мільйонів іммігрантів

Імміграційна реформа знову на порядку дня американського Конгресу. Торік законодавцям не вдалося дійти компромісу у ряді важливих питань для схвалення цього документа. Найскладнішим з них виявилася можливість проголошення легалізації понад 11 мільйонів нелегалів, які мешкають в Америці.

Міністр внутрішньої безпеки США Майкл Чертоф вважає, що у результаті ініційованої Президентом Бушем кампанії посилення безпеки на південних кордонах реально зменшився наплив нелегальних іммігрантів з Мексики та інших країн. За три квартали з часу початку проведення “Операції Джапмстарт” кількість людей, які нелегально перетинають кордон помітно зменувалася.

На слуханні юридичного комітету Сенату Чертоф заявив, що зміцнення кордонів є першим і важливим кроком у реформуванні імміграційної системи. Утім Адміністрація Буша, за його словами, готова працювати з демократичним Конгресом для ухвалення всебічного документа.

Між тим члени як Демократичної, так і Республіканської партій ставлять під сумнів успіх цієї реформи без того, аби спочатку легалізувати мільйони незареєстрованих робітників у США. Деякі законодавці занепокоєні тим, що реформа стане своєрідною амністією для нелегалів і посилить наплив робочої сили з-за кордону.

Минулого року контрольований республіканцями Сенат ухвалив проект реформи, представлений Президентом Бушем, однак Палата представників не підтримала документа. Голова сенатського юридичного комітету Петрик Лейгі вважає, що адміністрація має більше зробити, щоби продемонструвати свою підтримку імміграційної реформи.

Серед пропозицій вирішення проблеми нелегалів є створення програми робочих віз, жорсткий контроль на робочих місцях і створення умов для отримання громадянства США.

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

XS
SM
MD
LG