Спеціальні потреби

“Наша Україна” і БЮТ – єдина опозиційна сила


Скріпивши свій союз у Верховній Раді, “Наша Україна” і БЮТ об’єднуються на місцях. Сьогодні обидві політичні сили підписали угоду про спільну опозиційну діяльність у місцевих радах.

Опозиція об’єднується згори донизу – від Верховної Ради до рад місцевого рівня. Про це домовились “Наша Україна” і БЮТ у київському передмісті Пуща-Водиця. Тут керівники регіональних осередків обох політичних сил підписали угоду про співпрацю. Символом відновленого політичного союзу став свисток із викарбуваним на ньому серцем, з нагоди 8-го березня, який Віктор Балога подарував Юлії Тимошенко. Як було сказано, цей “свисток до дій” скликатиме всі демократичні сили до об’єднання.

Під час брифінгу лідерка БЮТ і голова ради НСНУ висловили переконання, що цього разу союз буде тривалим. Юлія Тимошенко заявила:

“Тим, хто питає з певним песимізмом, чи надовго ми об’єднуємося, я можу сказати – ми об’єднуємося на довго і для того, щоб змінити все, що сьогодні відбувається при владі. І не допустимо ні державних переворотів, ні узурпації влади, ні зміни стратегічного вектора розвитку України.

Не менш переконливо звучав Віктор Балога: “Так, процес єднання був тяжкий і довгий. Але сьогодні я хочу з впевненістю сказати: ми разом зібрались для того, щоб було забезпечене стовідсоткове єднання демократичних сил в українському суспільстві. Україна в нас одна, і ми за неї будемо боротися разом”.

Як зауважила Тимошенко, підписання угод між “Нашою Україною” і БЮТ розпочинає процес анулювання “всіх раніше створених неприродних коаліцій”. При цьому вона наголосила на неможливості ведення будь-яких переговорів з урядовою коаліцією.

“Вести переговори з Януковичем це те саме, якби професор Преображенський вів переговори з Шариковим”, – заявила лідерка БЮТ.

Як повідомила Юлія Володимирівна, підписані сьогодні угоди містять план спільних дій обох опозиційних сил у місцевих радах. Заплановано, зокрема, заходи проти корупційних схем продажу землі, і запровадження натомість земельних аукціонів. Є намір також перевірити обгрунтованість житлово-комунальних тарифів, здійснивши, як було сказано, їх “глибокий аудит”.

До опозиційної діяльності на місцях залучатимуть також інші демократичні сили. Долучитися до підписаних угод запросять, зокрема, Блок Віталія Кличка та Українську народну партію.

“Результати нашої роботи з’являться дуже скоро”, – заявила на брифінгу Юлія Тимошенко.

Що ж до кінцевої мети, заради якої об’єдналася опозиція, то вона залишається незмінною – дострокові парламентські вибори.

Нагадаємо: про дострокові вибори як спільну мету “Наша Україна” і Блок Юлії Тимошенко вперше заявили 24-го лютого, коли було підписано угоду про створення єдиної опозиції у Верховній Раді України.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG