Спеціальні потреби

Актуально

Експерти прогнозують втечу опозиціонерів у владу

В Україні обговорюють останні резонансні призначення в уряді. Коментуючи перехід Анатолія Кінаха до Антикризової коаліції, експерти пророкують масовий перехід опозиціонерів у владу.

Кінах – перша ластівка. На думку експертів, після призначення одного з чільних нашоукраїнців міністром економіки, під крильце до Януковича потягнуться й інші потенційні перебіжчики. Аналітики вже вираховують, хто саме з опозиційних БЮТ та “Нашої України” може приєднатися до провладної коаліції, і називають імовірну цифру: від 28 до 33 “багнетів”. Директор Київського центру політичних досліджень та конфліктології Михайло Погребинський каже, що справа не в Кінахові, а в об’єктивній тенденції:

“Особистість Кінаха не має великого значення. Це є вияв певної тенденції чи феномен, пов’язаний з тим, що люди, які так чи інакше пов'язані з бізнесом, будь-яким, погано себе почувають в опозиції. Особливо в опозиції на кшталт тої, яку зараз очолює Юлія Тимошенко. Власне, це не в традиційному сенсі опозиція, а, так би мовити, команда для перехоплення влади, причому скоріш за все, революційним шляхом. У такій опозиції дуже некомфортно не тільки Кінаху. Так само почувають себе Васадзе, Богдан Губський, люди бізнесу, і вони не бачать себе в революційній тусовці”.

Чи вдасться антикризовикам зрештою отримати конституційну більшість у парламенті? Погребинський у це не вірить:

“Думаю, що зібрати 300 мандатів нереально, я в це не вірю. Хоча я не можу сказати впевнено, що такого не може бути ніколи і це неможливо. В принципі це можливо. За моїми оцінками, в “Нашій Україні” та БЮТ можна нарахувати приблизно 40 людей, які себе почувають некомфортно.

Теоретично можна уявити собі таку ситуацію, але практично це дуже малоймовірно”.

Інший експерт з Інституту зовнішньої політики при МЗС України Олександр Палій також стверджує: наразі немає ознак того, що провладній коаліції вдасться швидко набрати 300 голосів:

“Якби в них була реально така можливість, ці дії були б динамічнішими. Як ми бачили, тоді, коли Антикризова коаліція справді має якісь важелі в руках, вона їх застосовує миттєво. Зараз же ми маємо лише розмови, і тому їх можна розцінювати швидше як засіб психологічного тиску на команду президента.

На мою думку, швидше за все, Партії регіонів вдасться підкупити ще кількох діячів вигідними посадами або преференціями для бізнесу, але перетягнути 40 - 50 депутатів це занадто багато. Як ми пам’ятаємо, навіть Кучмі, маючи в руках політичний, еокномічний, силовий арсенал, не вдалося добрати конституційну більшість, коли йому не вистачало 6 голосів.

Сьогодні Партія регіонів не має монопольного впливу на силові структури, тому їй досить важко буде набрати цих 300 голосів”.

Водночас вчинок Анатолія Кінаха експерт пояснює далеко більш прозаїчними причинами, аніж ідейні розходження з опозицією. Олександр Палій каже:

“Вчинок Кінаха зумовлений позицією бізнесменів, які дуже чітко можуть відчути на собі тиск з боку уряду. Треба сказати, що для людей бізнесу пріоритетом все ж таки залишається заробляння грошей, а не якісь принципи.

Це люди, які від початку зорієнтовані на заробляння грошей. На жаль, в Україні відсутній розподіл бізнесу і влади. Це призводить до того, що перебирати якісь політичні сили досить легко, використовуючи свого роду економічний шантаж. Тобто позиція Кінаха є досить зрозумілою для логіки та поведінки бізнесменів, але не дуже природьою з погляду звичайної людської моралі”.

Всі новини дня

Орбан перетворює Угорщину на найгучнішого противника санкцій щодо Росії

Віктор Орбан перебуває на посаді прем’єр-міністра Угорщини загалом понад 15 років, 1998-2002 і тепер з 2010 року. На світлині він (по середині) з міністром закордонних справ Петером Сіярто (ліворуч) і оборони Кріштофом Салай-Бобровніцким на саміті НАТО в Мадриді 30.06.2022 р.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив, що його уряд розпочинає те, що він називає національною консультацією щодо санкцій Європейського Союзу проти Москви у відповідь на російську війну в Україні.

В той час як Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, оголосила 28 вересня проект нового - восьмого набору санкцій проти Росії Орбан знову звинуватив Брюссель у тому, що європейські керівники, за його словами, «не запитують людей, але змушують їх платити».

У деяких європейських країнах нещодавно відбулися демонстрації невдоволених підвищенням цін на енергію і зростанням вартості життя, але більшість європейців досі підтримують відповідь ЄС на російську війну.

78% заявили під час опитування влітку, що підтримують санкції проти Росії, і 68% висловилися за фінансування й постачання Україні військової допомоги, а 92% європейців схвалювали гуманітарну допомогу Україні.

Тим часом на рівні окремих країн курс їхніх урядів у відповідь на напад Росії на Україну схвалювали 55%.

Віктор Орбан, якого вважають прихильним до російського президента Путіна, сподівається, що проведення консультації підтвердить давно відомий курс його уряду на спротив намаганням Європи покарати режим Путіна за агресію.

Він також неодноразово натякав, що ЄС буцімто діє під тиском США і називав своїм супротивником президента України Володимира Зеленського.

Досі Угорщина, яка є членом ЄС і НАТО, подавалася під тиском союзників і вимушено голосувала за попередні набори європейських санкцій.

Але при цьому Будапешт часто наполягав на винятках для себе, а також домагався скасування деяких пропозицій, зокрема виступав проти внесення до санкційних списків лідера російської православної церкви патріарха Кіріла, котрий благословив війну Росії в Україні.

Угорщина на відміну від інших союзників у НАТО оголосила, що не буде надавати військову допомогу Україні, і в той час як європейці намагаються зменшити залежність від російських енергоносіїв, Будапешт наприкінці серпня уклав додатковий контракт на постачання російського газу.

Попри це угорська економіка потерпає від серйозних проблем, і Віктор Орбан заявляє, що провина лежить на керівництві Європейського Союзу.

«У червні бюрократи в Брюсселі обіцяли, що санкції приведуть до закінчення війни. Сьогодні ми не бачимо кінця війни, а рахунки за енергоносії підстрибнули», - пояснював Орбан в одному зі своїх дописів у Фейсбуку цього тижня.

Віктор Орбан вже тривалий час зазнає гострої критики з боку Європейського Союзу за те, що називають зосередженням влади в руках урядової партії Фідес та контролем уряду, або близьких до влади осіб над засобами масової інформації та іншими установами в країні.

Звіт схвалений Європейським парламентом 15 вересня називає Угорщину «більше не демократичною державою», а радше «виборною автократією».

Європейська комісія погрожує затримати виплату Угорщині європейських субсидій на 7,5 мільярдів євро на знак покарання уряду Орбана за те, що в Брюсселі названо порушеннями в Угорщині принципів верховенства закону.

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

Більше

XS
SM
MD
LG