Спеціальні потреби

Актуально

Агенти ФБР іноді перевищують свої повноваження

Під час слухань у Сенаті директор ФБР Роберт Мюллер визнав, що подеколи його агенти, отримуючи доступ до приватних телефонних розмов та електронної пошти, перевищують свої повноваження. Згідно з ПАТРІОТ-актом, ФБР отримало право прослуховувати телефонні розмови, читати листи громадян та відслідковувати їхні банківські рахунки. Замість санкції суду ФБР може використовувати так звані листи національної безпеки. Банки, Інтернет-провайдери та телефонні компанії, отримавши такого листа, зобов’язані надати інформацію про своїх клієнтів.

Роберт Мюллер звітував перед Юридичним комітетом Сенату, члени якого звинуватили ФБР у тому, що агентство, здійснюючи розслідування, зловживає своїми повноваженнями.

Сенатор Патрік Легі заявив, що доповідь головного інспектора Міністерства юстиції наводить докази того, що ФБР зловживає листами національної безпеки, отримуючи доступ до телефонних розмов та фінансової інформації американців.

Листи національної безпеки – це новий засіб, покликаний допомогти проводити розслідування, який з’явився у ФБР негайно після терористичних атак 2001-го року. Тепер агенти не зобов’язані отримувати дозвіл суду для того, аби збирати записи телефонних розмов та листи електронної пошти. Все, що їм потрібно, це – надати ці листи до спеціального суду. І агенти цим правом зловживали.

Директор ФБР Роберт Мюллер заявив: "Я беру на себе відповідальність за ці недоліки. І обіцяю, що агентство здійснить всі необхідні кроки, аби подібного не трапилося у майбутньому".

Також Роберт Мюллер запевнив, що ФБР вже запровадило нову процедуру обліку цих листів. Деякі сенатори запропонували обмежити повноваження, які були надані ФБР для боротьби з тероризмом. Але Мюллер заперечив, кажучи, що якщо б ФБР мало їх раніше, то і атак могло б не статися:

"Якщо б у нас був цей механізм у 2001-му році, то ми змогли б ідентифікувати терористів, а також, завдяки листам національної безпеки, змогли б з’ясувати, хто ще задіяний у підготовці терористичних атак".

Після того, як Мюллер визнав проблему та запевнив, що зробить все, аби її вирішити, два впливові члени Комітету від Республіканської партії заявили, що вони будуть протистояти будь-яким змінам повноважень, наданих ФБР.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG