Спеціальні потреби

Від нестачі води страждатиме три мільярди людей


Міжурядова комісія ООН зі зміни клімату оприлюднила другий за час свого існування звіт у справі глобального потепління. Над цим дослідженням шість років працювали тисячі представників понад ста двадцяти країн – науковці, які вивчають питання кліматичних змін та представників урядових агентств, відповідальних за екологічну політику.

Фахівці зі зміни клімату пророкують, що з підвищенням температури періоди надзвичайної спеки в США та інших країнах почастішають. Науковці передбачають, що багато регіонів, в першу чергу Африка, ще більше страждатимуть від голоду. Льодовики танутимуть, рівень моря зростатиме, а тварини та рослини вимиратимуть.

Другий звіт зосереджує увагу на таких аспектах як наслідки, адаптація і вразливість, яку можуть спричинити зміни клімату. Дослідження покликане знайти заходи, які допоможуть людям і суспільству зарадити цій проблемі.

Дослідники дійшли висновку, що існує антропологічний, тобто спричинений людиною, негативний вплив на клімат, який в свою чергу, поширюється на рослини, тварини, воду та крижаний пояс.

Висновки дослідження переважно базуються на даних, які вчені спостерігають зараз. До них відносяться зміни в міграції птахів, раніше танення снігу та льоду в регіонах з помірним кліматом та швидке зникнення тропічних коралових рифів у тепловодних морях.

Життя чудове, коли ви рибалите на річці Єллоустоун у Сполучених Штатах. Але США не є винятком із загальної картини. Ця річка, як і багато інших по цілій країні, серйозно уражена. Регіон страждає від посухи, яка триває вже десять років. Рівень озера Мейд у штаті Невада впав на 24 метри. І ріка Колорадо, колись повноводна та могутня, з якої брали воду сім американських штатів, перетворилась на струмок на кордоні між США та Мексикою.

Але найбільше потерпають бідні країни Екваторіальної Африки. Температура зростатиме, а ресурсів, які б допомогти населенню пристосуватися до зміни клімату, там немає. І це – доведені наукові факти.

Ситуація виявилася навіть гірша, ніж вважалося раніше. Згідно з дослідженням, якщо температура і далі зростатиме, один мільярд людей на планеті стануть жертвами повеней, три мільярди страждатимуть від нестачі води, а чимало видів тварин та рослин зникнуть.

XS
SM
MD
LG