Спеціальні потреби

Актуально

Від перевиборів найбільше може втратити спікер Мороз

Тимчасовим перемир’ям називають ці дні у Києві. Президент та прем’єр нині демонструють мінімальну активність, тоді як більш активну діяльність провадить лише спікер Олександр Мороз.

Менше 1,5% виборців нині готові голосувати за соціалістичну партію – так кажуть соціологи із Київського міжнародного інституту соціології, які сьогодні оприлюднили результати досліджень. Олександр Мрорз може найбільше постраждати від перевиборів до парламенту, говорять експерти, тому мусить займати непримиренну позицію з цього приводу. Більше того, за словами депутата Сергія Головатого, прем’єр та Президент сьогодні серйозно говорять про зміну спікера і кажуть, що це може бути одним із пунктів їх компромісу.

Олександр Мороз, який останніми днями оприлюднив власний план врегулювання кризи, закликавши всіх виконати рішення суду та піти на поступки у принципових питаннях, сьогодні звинуватив президента у тиску на цей орган. З парламентської трибуни він зачитав листа Ющенка до голови суду, у якому той просить надати копію стенограми засідання. Спікер каже, що це є прямим втручанням у діяльність суду.

"У зв’язку з необхідністю детального аналізу подій, які відбулися під час пленарного засідання 17-го квітня з розгляду справи з конституційним поданням депутатів щодо відповідності Конституції Указу президента прошу терміново надати завірену копію стенограми засідання. Одночасно прошу повідомити, в якому режимі – відкритому чи закритому відбувалося це засідання", – процитував текст листа Мороз.

Окрім того, тиском Мороз вважає і заяви Служби безпеки України про звинувачення у хабарництві однієї судді:

“Усе це не закриває просту істину – Указ неконституційний і незаконний, і лише в цьому правда та небезпека для України”.

Говорячи про небезпеку, він згадав події у Белграді 1995-го року і Президента Слободана Мілошевича:

“Концентрація влади була в одних руках, і парламент працював тільки за згодою президента. А потім пішли розбори, вибори і тоді було більше трьох тисяч жертв після варварської інтервенції стосовно цієї країни. Хіба цього ми хочемо в Україні? Ризик втрати єдність України колосальний”.

Непокоїть спікера і поведінка опозиційних депутатів, які написали заяви про складання депутатських мандатів. Відтак нині у парламенті менше 300 депутатів і його не можна вважати чинним. Мороз каже, що такі заяви поки що нічого не означають, оскільки він особисто їх не бачив, а відтак закликає депутатів повернутися до роботи. Спікер зазначив:

“Можна писати заяви про складання депутатами своїх повноважень і ховати їх у Секретаріаті президента чи в інших місцях, знаючи, що ці заяви нічого не означають”.

Між цим на це звернення вже відреагував блок Юлії Тимошенко, там вважають, що після 2-го квітня 2007-го року Верховна Рада п’ятого скликання перестала існувати. Вони обіцяють повернутися до зали вже у шостому скликанні.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG