Спеціальні потреби

До позачергових виборів готуються лише ЦВК та опозиція


Попри святкові дні, Центральна виборча комісія продовжує підготовку до призначених на червень позачергових парламентських виборів. Вона вирішила продовжити на два дні термін, протягом якого парламентські партії можуть подати своїх кандидатів до окружних виборчих комісій. Ті мали зробити це до 2 травня. Проте цю вимогу виконали лише опозиційні політичні сили – Блок Юлії Тимошенко та “Наша Україна”. ЦВК попереджає, що буде змушена самостійно сформувати окружні виборчі комісії, якщо усі представлені у парламенті політичні сили вчасно не подадуь своїх кандидатів.

Партії-члени правлячої коаліції і надалі виступають проти проведення дострокових виборів у червні. Вони наполягають на неконституційності Указу глави держави про розпуск Верховної Ради. Натомість пропонують одночасно провести парламентські та президентські вибори до кінця року.

Водночас Генпрокуратура поки що не бачить підстав для порушення кримінальних справ проти посадовців, які не виконують президентського Указу. Про це в інтерв’ю 5-му телеканалу заявив нещодавно призначений керівник відомства Святослав Піскун. За його словами, це призвело б до посилення напруження в суспільстві. Генеральна прокуратура чекатиме веридикту в цій справі Конституційного Суду. Крім того, Піскун вважає, що нині Указ президента про дострокові вибори виконують. У цьому, зокрема його запевнив і керівник ЦВК Ярослав Давидович.

XS
SM
MD
LG