Спеціальні потреби

Актуально

Вимирання бджіл завдає великих збитків

Американські вчені та фермери занепокоєні несподіваним скороченням популяції бджіл, які почали масово гинути або зникати. Уряд США намагається з'ясувати, що призвело до величезного зменшення кількості бджіл на території Північної Америки. Поки що існує багато версій, але ніхто не може сказати напевно, в чому проблема.

Як відомо, бджоли є не лише виробниками меду, але і основними запилювачами певних сортів рослин. Тож від них залежить доля врожаю на загальнонаціональному рівні. Проблема настільки серйьозна, що питання зникнення бджіл розглядали навіть у Конгресі США.

Зникнення бджіл загрожує серйозною кризою, попереджають американські фермери. Дейвід Гекенберг власник пасіки на околицях міста Темпа, штат Флорида. Лише за останні кілька тижнів, каже він, дві третини його вуликів опорожніли:

“Це щось нове. У минулому зникали цілі рої, однак, цього разу ми залишилися з порожніми рамками. Таке враження, що хтось просто повитрушував з них бджіл”.

Явище зникнення бджіл науковці назвали вимиранням колонії. Бізнес Гекенберга – це не тільки вироблення меду, але і постачання своїх бджіл місцевим фермерам для запилення майбутнього врожаю.

Бджоляр Дейвід Гекенберг каже: “Ми втрачаємо 300 – 500 тисяч доларів. Саме стільки нам коштуватимуть нові бджоли, плюс те, що ми втратили за контрактами із запилення та неврожай медових рослин. Так що ми говоримо про великі втрати”.

Причина вимирання колонії бджіл не відома. Однак, науковці Пенсильванського державного університету намагаються її з’ясувати. Робоча група із вивчення цієї проблеми каже, що недостатнє харчування, посухи та пестициди можуть завдати бджолам значної шкоди. Через це страждає їх імунна система на зразок того, як впливає на організм людини вірус СНІДу. Вчені ж Міністерства сільського господарства США покладають вину за зникнення бджіл на жуків-паразитів, які передають віруси. Джеррі Тернер – власник пасіки біля Орландо, штат Флорида. Він каже, що жуки виробили стійкість до інсектицидів, які раніше були здатні знищити паразитів:

“Ти вирощуєш бджіл, вкладаєш багато грошей, часу та енергії, а вони починають гинути. Ці жуки переносять хвороби, від яких бджоли помирають. Ти якось намагаєшся цьому зарадити, але нічого не виходить”.

Однак, від цієї ситуації страждають не лише пасіки. Дослідження Корнельського університету показало, що бджоли запилюють рослини, які дають врожай на загальну суму 14 мільярдів доларів.

Карл Ґрум, який є власником овочево-фруктової ферми у місті Плінт Ситі, каже:

“Якщо ми не зможемо поставити орендовані вулики поряд з нашими гарбузовими грядками, ми навіть не будемо висівати гарбузи, оскільки диких бджіл недостатньо для їх запилення. У цій місцевості багато людей вирощують кавуни та дині. Так що нам дуже швидко наразі доведеться вирішувати, чи засівати ці культури цього року”.

Нещодавно Конгрес США провів слухання у цій справі. Законодавці погодились виділити більше кошів на вивчення проблеми. Під час слухань, експерти Пенсильванського університету заявили, що можливо, американські бджоли заразилися від завезених минулого року австралійських бджіл. На обговоренні проблеми у Вашингтоні побував і Дейвід Гекенберг. Він каже, що для проведення дослідження потрібні мільйони доларів. За останні ж два роки уряд штату Флорида виділили на цю справу лише 300 тисяч. Поки бюрократи надають гроші, сотні пасік, застерігає Гекенберг, можуть закритися назавжди.

Всі новини дня

«Я наполягаю на тому, щоб ці нові системи були доставлені якомога швидше», – Кріс Кунс, сенатор-демократ від штату Делавер. Відео

«Я наполягаю на тому, щоб ці нові системи були доставлені якомога швидше. Я думаю, що це дає сигнал Москві, що Захід продовжує рішуче підтримувати Україну в її боротьбі з російською агресією», – Кріс Кунс, сенатор-демократ від штату Делавер.

Україна має міцну підтримку у світі – результати глобального опитування. Відео  

Громадська думка більшості у 28 країнах світу – на боці України та надання довготривалої допомоги, як економічної, так і військової. Навіть майже через рік після початку повномасштабної війни Росії увага світової спільноти досі прикута до подій в Україні.

Відправлення Україні танків Abrams забере "багато місяців" - Кірбі

Розвантаження американського танку Abrams 2-ї Моторизованої бригади США (Armored Brigade Combat Team у польському порті Гдиня для навчань НАТО Operation Atlantic Resolve, 3 грудня 2022. REUTERS/Kacper Pempel

Відправлення Україні американських танків Abrams "забере багато місяців", заявив речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі.

В ефірі телеканалу CNN у п'ятницю він сказав, що адміністрація Байдена "не гаятиме час" і працюватиме над навчанням українських сил та зміцнення ланцюгів постачання, щоб ЗСУ були якнайкраще готові для їхнього використання, коли вони зрештою прибудуть в Україну.

На запитання ведучої каналу про те, чи Кірбі вірить, що Київ отримає заявлену техніку до кінця 2023 року, він заявив: "Я не хочу надавати надто конкретну інформацію, тому що ми все ще розробляємо плани, але це забере багато місяців", - сказав Кірбі. А тим часом, за його словами, до України прибуде партія німецьких танків Leopard.

Американські медіа зазначають, що танки Abrams, які перебувають на службі армії США або зберігаються в армійських арсеналах, мають спеціальну "уранову броню" (uranium armour).

Як пише оглядач The Warzone, це - засекречена розробка, що містить збіднений уран (depleted uranium), й танки із такою бронею не експортуються навіть до найближчих союзників США.

Через Білому дому або доведеться переконати інші країни передати свої танки Києву, або "General Dynamics потрібно буде підготувати нову партію безуранових М1 - і це може забрати багато місяців, якщо не рік або більше".

Як пише MSN, американські танки збирають лише в одному місці – на державному заводі General Dynamics в Огайо. Цей завод може виробляти 12 танків на місяць, але, як повідомляється, лінія зараз заповнена новими замовленнями для Тайваню та Польщі.

Іншим варіантом може стати ремонт і переобладнання новими компонентами старіших версій Abrams, які містяться на складах у США, пише The Warzone.

Також нині в інтерв'ю Кірбі не підтвердив інформацію про те, чи розглядає президент США Джо Байден поїздку до Європи, зокрема, Польщі, у час річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, але сказав, що Байден залишається "у тісному контакті з президентом Зеленським - вони спілкуються досить часто".

"Я думаю, що президент [Байден], безумовно, у певний відповідний час захоче [поїхати] в Україну", - сказав він, додавши, що зараз про це не йдеться.

Росія продовжує ускладнювати доступ українського зерна на світові ринки - урядовці США

Розвантаження українських зернових з баржі в чорноморському порту Констанца, Румунія, 21 червня 2022 р. Румунія запрононувала свої портові можливості для експорту сільськогосподарської продукції з України, який далі ускладнює Росія. (AP Photo/Vadim Ghirda)

Україна не може допомогти бідним країнам через те, що Росія обстрілює сільськогосподарські райони та обмежує експорт зерна, заявила американська високопосадовиця.

Ерін Маккі, помічниця адміністратора по Європі та Євразії Агентства США з міжнародного розвитку заявила, що понад 120 кораблів з українським зерном не можуть покинути Одеський порт і звинуватила Росію у тому, що вона навмисно уповільнює перевірки, не випускаючи українське зерно на світові ринки.

На слуханнях у Конгресі Ерін Маккі заявила, що ситуація з харчовою безпекою у світі минулого року різко погіршилася через зміни клімату, конфлікти у багатьох країнах Африки, але також великою мірою через те, що Україна, один з найбільших виробників та експортерів зерна, не може повною мірою постачати зерно найбіднішим країнам світу.

«У 2022 році понад 205 мільйонів людей терміново потребували гуманітарної продовольчої допомоги, що на 8% більше ніж у 2021 році та на 89% більше порівняно з 2016 роком», – сказала Маккі під час слухань у Комітеті з питань міжнародних відносин Сенату США у четвер, 26 січня.

Маккі наголосила, що Росія, хоча і погодилася розблокувати український експорт завдяки Чорноморській зерновій ініціативі, навмисно уповільнює перевірки суден, що вивозять зерно з українських портів.

«Принаймні станом на вчора було 121 судно, яке чекало виходу з Одеського порту, і близько чотирьох-п’яти суден на день проходять повільну перевірку», – сказала Маккі і додала, що Чорноморська зернова ініціатива, про яку вдалося домовитися завдяки посередництву ООН і Туреччини, «надала деяке полегшення», але єдиним надійним способом, що дозволить Україні «продовжувати свій сільськогосподарський внесок у глобальну продовольчу безпеку, це – закінчення конфлікту».

Як наголосила на цьому ж слуханні заступниця державного секретаря з політичних справ Вікторія Нуланд, завдяки Чорноморській ініціативі минулого року вдалося «вивільнити близько 17 мільйонів тонн українського зерна».

«Попри це, український експорт впав приблизно на 30%, і існують ризики для посівної», – сказала Нуланд і додала, що завдяки фінансуванню, яке надав Конгрес минулого року та на нинішній рік, Державний департамент США «працює на всіх рівнях зі Всесвітньою продовольчою програмою, щоб пришвидшити постачання продовольства та добрив до країн, які зазвичай були б споживачами України».

Як повідомляє агентство Reuters, виробництво кукурудзи та пшениці в Україні в 2023 році впаде другий рік поспіль через вплив війни. Як сказав агентству очільник Української зернової асоціації (УГА) Микола Горбачов, фермери скорочують посіви зернових через обстріли, скорочення доступу до елеваторів та вивозу зернових. За прогнозами представника українських виробників, врожай кукурудзи та пшениці не перевищить 18 мільйонів і 16 мільйонів тонн відповідно, заявив Горбачов у кулуарах Паризької зернової конференції Argus Media.

За даними Міністерства аграрної політики за станом на початок 2023-го року, Україна експортувала майже 23,6 мільйона тонн зерна в сезоні 2022/23 років, у порівнянні з 33,5 мільйона тонн, експортованих на тому ж етапі попереднього сезону.

Завдяки розблокуванню українських портів після майже шестимісячної блокади, спричиненої російським вторгненням, Україні вдалося вивезти близько 8,6 млн тонн пшениці, 13,3 млн тонн кукурудзи і близько 1,7 млн тонн ячменю, повідомляє Reuters.

В статті використано матеріал Reuters

Немає жодних ознак припинення війни в Україні до річниці вторгнення - Білий дім

Після російської атаки у зруйнованому будинку під Києвом, 26 січня 2023. AP Photo/Roman Hrytsyna

На 11-му місяці війни Росії проти України немає жодних ознак її припинення. Про це сьогодні під час брифінгу для преси сказав Джон Кірбі, координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США.

Відповідаючи на питання, чи буде у графіку президента США якимось чином відображена “річниця війни”, Кірбі сказав: “Дуже ймовірно, що коли настане 24 лютого, Україна все ще боротиметься за своє життя та незалежність”. Посадовець наголосив, що Сполучені Штати і надалі будуть світовим лідером у підтримці України та продовжуватимуть заохочувати до цього міжнародну спільноту.

Щодо нових запитів з України стосовно озброєння, а саме винищувачів, Джон Кірбі додав: “Не дивно, що українці просять надати винищувачі, а саме F-16, це не новий запит... Вони очевидно хочуть мати стільки можливостей, скільки можливо. Скажу лише, що ми постійно обговорюємо, розмови з українцями відбуваються майже щодня - про їхні потреби".

Також посадовець наголосив, що США і надалі надаватимуть підтримку Україні, наскільки це тільки можливо. Як і раніше, будуть надаватися системи озброєння, а також фінансова допомога. "Робитимемо все можливе, щоб переконатися, що вони зможуть досягти успіху на полі бою, та, якщо і коли настане можливість перемовин, президент Зеленський міг мати сильну позицію за столом”.

Більше

XS
SM
MD
LG