Спеціальні потреби

Актуально

Бжезинський вважає дострокові вибори виходом із кризи

В Україні триває політична криза. Президент та прем'єр-міністр продовжують переговори. Зовнішньо-політичні ж партнери України в очікуванні розв'язки намагаються підштовхнути керівництво країни до довгоочікуваного компромісу. Багаторічний лобіст України Збігнєв Бжезинський вважає, що проведення позачергових виборів у ситуації, що склалась, є можливо єдиним шляхом до вирішення конфлікту.

Збігнєв Бжезинський вважає, що українське керівництво допустило багато помилок після Пмаранчевої революції, але сьогодні немає сенсу повертатись назад. Натомість необхідно здійснювати кроки, які б могли вирішити існуючий конфлікт:

“Що треба зробити зараз, так це, на мiй погляд, в дисциплiнований спосiб провести позачерговi вибори, якi можливо допоможуть у вирішенні цієї ситуації. Також слід створити умови для внесення змiн до Конституції, якi допомогли б виправити тi положення, якi в iснуючому варiантi є або неясними, або суперечать однi одним”.

Бжезинський каже, що можливо Венеціанська Комісія змогла б допомогти у вдосконаленні українського основного закону.

Водночас, колишній президентський радник з питань національної безпеки США вважає, що не зважаючи на кризу, українці демонструють надзвичайну терпимість та розсудливість, що свiдчить про високий рівень політичної культури.

Експерт Центру стратегічних та міжнародних досліджень Збігнєв Бжезинський:

“Попри усі суперечки між Ющенком, Януковичем та Тимошенко, i попри те, що люди ночують у наметах в центрі Києва не трапилось нічого такого, щоб нагадувало про те, що відбувалось у Москві пiд час криз часiв Єльцина, Горбачова та iнших. Як ми пам’ятаємо, тоді була і стрілянина на вулицях, і обстрiл парламенту і тому подібне. Тому українці мають підстави гордитись тим, що їх політична культура бiльш розпружена”.

Якщо українці зможуть і далі таким шляхом вирішувати конфлікти, то на думку Збігнєва Бжезинського Україна досягне свого:

“Я думаю, успіх буде. Я не маю у цьому жодних сумнівів. І я думаю, можливо це звучить дивно, але те, що Україна через п`ять рокiв буде господарем чемпіонату Європи з футболу буде вiховим моментом, який дасть Українi можливiсть позбутися свого пост-радянького, невизначеного iмiджу i заявити себе країною з чiткою нацiональною iдентичнiстю, яка водночас буде недвозначно європейською”.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG