Спеціальні потреби

Опозиційним депутатам не повертають трудових книжок


У парламенті України знову протистояння між коаліцією та опозиціонерами, які намагаються забрати із секретаріату Ради трудові книжки. Натомість члени БЮТ та “Нашої україни”, які вирішили не складати мандатів нині збираються обирати нових лідерів фракцій.

Депутати від опозиції, які вже кілька місяців не отримують зарплатні, сьогодні штурмували секретаріат Ради. Але з іншого приводу. Будучи безробітними де-факто, вони хочуть стати ними де-юре. Однак, у секретаріаті парлаемнту трудові книжки їм не видають, навіть попри те, що десятки народних обранців стоять заради цього в коридорах по декілька годин. В’ячеслав Коваль із фракції “Наша Україна” не приховує свого обурення:

“Такого ще не було, щоб депутат не міг забрати свою трудову книжку, склавши свої повноваження. Це нонсенс”.

Попри все депутати не полишають надії і кажуть, що це порушення трудового законодавства, бо вони наразі не мають можливості без трудових навіть влаштуватися на інші робочі місця.

Коаліціанти пояснюють все технічними проблемами і вказують на інше, мовляв, лише декілька опозиціонерів написали заяви власноруч, а ті, що написані одним почерком визнавати не хочуть. Василь Кисельов із фракції Регіонів зазначає:

“Щоб нам нічим не дорікали, ми вирішили віддати це питання на розгляд Центральної виборчої комісії. Нехай опозиціонери не звинувачують нас у тому, що ми їх тримаємо. Вони нам не потрібні”.

Абсурду ситуації додає й те, що номінально представники фракцій БЮТ та “Нашої України” в залі є. Зараз вони створюють нові фракції і думають над обранням нових лідерів. При цьому чекають, коли ЦВК зареєструє тих їхніх колег, які є у списках цих політичних сил. Лідер “Нашої України” В’ячеслав Кириленко певен, що нових фракцій не буде:

“За відсутності політичного тиску, суд ухвалить відповідне рішення і список кандидатів у депутати від “Нашої України” буде обнулено. Тому будь-які спроби шантажувати нас тим, що хтось створить лжефракцію “Наша Україна” із числа колишніх колег із Партії промисловців не мають жодних шансів. Це неможливо ані з юридичної, ані з фізичної точки зору”.

Як завершиться черговий раунд протистояння в Раді покажуть переговори, їх планують провести президент та прем’єр вже ближчим часом.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG