Спеціальні потреби

Актуально

Україна отримає кошти на поліпшення ядерної безпеки

Країни-донори Чорнобильського фонду “Укриття” ухвалили рішення надати Україні 700 млн євро на завершення будівництва об'єкту “Укриття” і сховища для відпрацьованого ядерного палива. Про це повідомив міністр з надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич. Більша частина із цієї суми – майже півмільярда євро призначені на спорудження саркофага. Решта грошей – на сховище. Близько половини наданих коштів – грантові. Тобто Україні не доведеться їх повертати. Урядовці називають це значною перемогою і підтримкою України світовою спільнотою.

Конкурс на спорудження укриття оголосили ще 2004-го року. Однак протягом трьох років український уряд не підписував угоди із його переможцем, висловлюючи сумніви у надійності запропонованого ним проекту. У Києві говорили про ймовірність провдення нового тендера.

Однак нині зрозуміло - найімовірніше новий саркофаг над ЧАЕС зводитиме французька компанія “Новарка”. Угоду з нею можуть підписати у вересні. На це вже дали свою згоду країни, які фінансуватимуть проект. Сполучені Штати – найбільший донор Міжнародного чорнобильського фонду. Вони внесли до нього понад 200 мільйонів доларів. Загалом фінансують проект 28 країн.

Однією з основних вимог до проекту є його надійність. Новий залізобетонний саркофаг має простояти щонайменше 100 років. Протягом цього часу споруда повинна гарантувати захист населення та навколишнього середовища від радіаційного випромінення зруйнованого реактора.

Американській компанії “Голтек Інтернешнл” можуть доручити спорудження іншого обєкта – сховища відпрацьованого ядерного палива для Чорнобильської АЕС. Запропонований нею проект експерти визнали найбільш вдалим і безпечним.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG