Спеціальні потреби

Актуально

Аміші – прихильники аскетичного способу життя

Зовсім неподалік від швидкого та гамірного міського життя Америки існує зовсім інше життя, тихе і ніби законсервоване в часі життя колонії Амішів, що у повіті Ланкастер. Ці глибоко релігійні люди нехтують зручностями сучасного світу і користуються найпростішими технологіями, пересуваються кіньми і де термін кінська сила справді означає кінську силу.

Ерік Коннер – маркетинговий директор ферми-музею Амішів, яка відкрита для публіки з 1955-го року. Він говорить, що Аміші вибирають простий спосіб життя через релігійні переконання:

“Аміші походять з Європи, а саме з Німеччини та Швейцарії. У 1693-му році це була переслідувана релігійна група. Через переслідування вони проводили богослужіння у власних хатах, пивницях, печерах. Тож коли вони прибули до Америки вони за звичкою продовжили служити у своїх помешканнях”.

Аміші дуже скрупульозно сприймають біблійні настанови і намагаються обмежити себе від багатьох речей, навіть від використання електрики. Енергію вони отримують від газу, дизелю, деревини і вугілля. Їхнє просте життя навіть відбивається на стилі одягу, в якому вони ходять.

Ерік Коннер ілюструє це яскравим прикладом: “Весілля – це останній раз, коли дівчина вдягає щось біле. Після церемонії вона приходить до своєї кімнати, знімає капюшон та фартух і зберігає їх протягом всього життя. Наступного разу жінка Амішів вдягне ці речі вже коли буде у труні”.

А у чоловіків найвиразнішим предметом одягу є капелюх, який несе особливе значення відповідно до віку його власника. Про це говорять пологість капелюха. Це означає, що хлопчик може зустрічатися з дівчатами, як також має вибір бути чи не бути Амішем. Приєднання до дорослих Амішів справа добровільна а не примусова.

Деякі традиції в середовищі Амішів також мусять змінюватись разом з навколишнім світом. Гід музею Амішів Лестер Гувер каже, що транспортування вже не обмежується виключно кіньми та возами:

“Між Амішами триває суперечка навколо автомобілів. Одна група користується автомашинами, інша вживає лише коней. Тих, які їздять кіньми, ми називаємо старообрядниками, тих, які користуються авто – новообрядниками. Останні мають також електроенергію в хаті і спеціальні приміщення для зустрічей”.

Але багато традицій залишаються. Діти Амішів вчаться всі разом в одній класній кімнаті до 8-го класу, а фермерство є основним заняттям всіх членів поселення. Гувер говорить, що як правило родина має двох коней, а також корови. Продаж молока – одна з найбільших статей доходів для Амішів. Багато Амішів вірять, що їхня відокремленість від світу зміцнює їхню громаду. І що їхні осередки процвітають. Багато людей із зовнішнього світу вважають Амішів застарілим суспільством, проте кількісно громада Амішів у повіті Ланкастер збільшилася в тричі за останні 50 років.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG