Спеціальні потреби

Актуально

Для участі у виборах зареєстровано 20 політичних сил

Щонайменше 20 політичних партій та блоків візьмуть участь у дострокових парламентських виборах. Саме таку кількість вже зареєструвла Центральна виборча комісія станом на понеділок. До них можуть додатися ще дві партії – Пора та Реабілітації народу України. Питаня про їхній допуск до перегонів ЦВК може вирішити до 2 вересня, хоча планує розглянути раніше.

Центрвиборчком відмовив лише двом партіям, одна з них не внесла необхідної грошової застави. Блок Лазарека відмовився йти на вибори через недопуск до виборів лідера – колишній прем’єр Павло Лазаренко вже багато років очікує на вирок суду у Сполучених Штатах. Інші партії і блоки не зможуть взяти участь у перегонах – термін подачі документів вже закінчився. Серед тих, хто зійшов із дистанції і епатажний блок Вєрки Сердючки. Співак Андрій Данилко, якому належить сценічне ім’я, так і не дав своєї згоди на його використання.

Отже, учасників виборів буде вдвічі менше порівняно із минулорічною кампанією. Тоді за депутатські мандати змагалися 45 політичних сил. Отже виборцям буде легше визначитися. Хоча соціологи зазначають – найбільшу кількість місць поділять три політичні сили – Партія регіонів, Блок Юлії Тимошенко та мегаблок “Наша Україна – Народна самооборона”. Шанс подолати прохідний тривідсотковий бар’єр мають Компартія, соціалісти і Блок Литвина.

Тим часом вже у розпал перегонів може зазнати змін закон про вибори. Презиедент оскаржив у Конституційному суді окремі його положення. Зокрема ті статті, що фактично позбавляють права брати участь у голосуванні громадян, які повернуться в Україні із-за кордону менше ніж за три дні. Глава держави вважає, що це обмежує виборчі права людей. Про це подання вже знають у ЦВК, каже заступник голови комісії Андрій Магера:

“Таке подання справді є. І на моє переконання, як людини із юридичною освітою, в цій частині закону є невідповідності Конституції. Чи справді це так – визначить і ухвалить Конституційний суд”.

Якщо суд винесе позитивний вердикт щодо подання президента вже після дня виборів, складеться небезпечна ситуація, – зазначає Магера. В цьому випадку результати голосування можуть оскаржити в суді.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG