Спеціальні потреби

Футболіст Майкл Вік зізнався в організації собачих боїв


У місті Річмонд, штат Вірджинія, відбулося судове слухання щодо розгляду справи Майкла Віка. Спортсмен визнав себе винним у фінансуванні, організації собачих боїв та вбивстві собак. У США організація собачих боїв вважається кримінальним злочином, і Віку загрожуватиме термін від одного до п'яти років. Остаточне рішення щодо тривалості ув'язнення буде прийнято десятого грудня цього року. Національна футбольна ліга США відсторонила футболіста від змагань без збереження зарплати. Комісар НФЛ Роджел Гудел назвав поведінку Віка не лише протизаконною, але і жорстокою та безвідповідальною. По закінченню слухань Майкл Вік вибачився перед своїми колегами по команді, тренерами, футбольною асоціацією та вболівальниками.

Всього півроку тому Майкл Вік був одним з найбагатших та найпопулярніших спортсменів Америки. У 2001-му році він підписав десятирічний контракт з футбольною командою “Атланта-Фалконс” на 130 мільйонів доларів. Це – один з найбільших контрактів в історії НФЛ. Вік, який виріс в ґетто, був взірцем для молоді з бідних родин, ставши найшвидшим гравцем американського футболу. А також – обличчям торгових марок, зокрема спортивного взуття та комп’ютерних ігор. Але тепер це все у минулому.

У квітні цього року поліція, розслідуючи звинувачення на адресу двоюрідного брата Віка в торгівлі наркотиками, здійснила обшук маєтку Віка у штаті Вірджинія. Те, що вони там побачили, не лише привернуло їхню увагу, але і обурило громадськість Сполучених Штатів. З його будинку було вилучено кілька десятків собак, чимало з яких з важкими ранами, а також устаткування, яке використовують для собачих боїв. На адресу Віка та трьох його товаришiв було висунуто звинувачення в змові з метою організації собачих боїв. Вік все заперечував, кажучи, що його ніколи не буває в маєтку, а будинок він купив для члена родини.

Але після місяців розслідування справи його співучасники визнали свою провину та погодилися свідчити проти футболіста. Минулої п’ятниці Майкл Вік теж визнав свою провину, але частково. Зокрема, він визнав, що надавав кошти та брав участь в організації собачих боїв, а також був залучений до вбивства шести-восьми собак “різними методами, включно з повішенням та утопленням”. Така доля спіткала собак, які були недостатньо сильними чи агресивними, аби вигравати бої. На свій захист Вік каже, що він не робив ставок на результат боїв.

Справа Віка стала хрестовим походом для організацій із захисту тварин. Вважається, що не без їхніх зусиль, компанії відмовилися від рекламних контрактів з Віком ще задовго до того, як той визнав свою провину.

Представник Товариства гуманності Джон Ґудвін каже: “Ми не хочемо, щоб на цьому все закінчилося. Ми хочемо, щоб інші 40 тисяч людей в цій країні, які, за нашими оцінками, роблять ті ж речі, були засуджені також”.

Чи повернеться Вік до професійного футболу? Більшість спортивних аналітиків вважають, що так – після того, як відбуде свій термін. Але тієї слави, популярності та гонорарів, що він мав до того, як правда про його жорстоку поведінку стала відома усьому світові, йому мабуть вже не досягнути ніколи.

XS
SM
MD
LG