Спеціальні потреби

Актуально

У Неваді тривають пошуки зниклого пілота

B американському штаті Невада продовжують пошуки легендарного повітроплавця Стіва Фасета, який зник у вівторок за загадкових обставин під час рутинного польоту у своєму одномоторному літаку. На рахунку Стіва – понад сто рекордів. Найбільш відомий з них – це соло-переліт навколо Землі на повітряній кулі.

Фосета називають Магелланом наших днів, а його життя – суцільною пригодою. Йому неодноразово вдавалося виходити із найскрутніших ситуацій. Нині Фосет зник за загадкових обставин. Він вилетів своїм літаком із штату Невада. Мета польоту – знайти у пустелі майданчик для встановлення рекорду швидкісної їзди. Утім Фосет не залишив на землі маршрутного листа. Тому ті, хто його шукає, мало не навпомацки ведуть обстеження району площею в тисячу квадратних кілометрів.

Фосета називають завзятим шукачем пригод. Він наважувався на вчинки, про які інші не сміли навіть мріяти. У 2002-му році він став першою людиною у світі, яка здійснила соло-переліт навколо землі на повітряній кулі.

Цей рекорд йому вдалося встановити з п’ятої спроби. На найбільшу смертельну небезпеку при цьому він наразився у 1998-му, коли його на розірваній кулі затягнуло на значну глибину у Кораловому морі.

У 2005-му році Фосет побив ще один рекорд, здійснюючи найперший в історії авіації переліт без заправки, який тривав 76 годин. Щоправда на останньому етапі пригоди йому таки довелося зробити аварійну посадку.

Стів Фосет тоді сказав: “Мені дуже пощастило, бо не кожний пілот має нагоду здійснити кругосвітню соло-подорож”.

Утім самим лише словом “пощастило” дії Фосета пояснити не можна. Бо де ще знайдеш людину, яка б наодинці перетнула Тихий океан, зійшла на найвищу у світі гору і навіть взяла участь у запливі через Ла-Манш?

Він природжений шукач гострих відчуттів – вважають ті, хто знає Фосета особисто. А Ричард Брансон, британський підприємець, який спонсорував у 2005-му повітряну експедицію американця, приховує хвилювання за друга жартом: “Старий упертий чобіт просто очікує, щоб хтось прийшов йому на допомогу”.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG