Спеціальні потреби

У США триває Синод Української греко-католицької церкви (ВІДЕО)


Українські греко-католицькі єпископи, які зібрались на Синоді цієї церкви у передмісті Філадельфії, взяли участь у виборах до Верховної Ради на дільниці в Нью-Йорку. Перед тим як відправитися до виборчої дільниці священики взяли участь в урочистій літургії з нагоди ювілею прибуття першого греко-католицького священика до Сполучених Штатів.

Синод – найвищий законодавчий орган церкви. Синод Церкви східного обряду у Західному світі відбувається вперше. На цю історичну для Української греко-католицької церкви подію з’їхались єпископи з усіх куточків України, США, Канади, Австралії країн Європи та Південної Америки.

Філадельфія була обрана місцем проведення Синоду, оскільки саме тут, рівно 100 років тому український єпископ Сотер Ортинський заснував першу парафію греко-католицької церкви у Сполучених Штатах. На урочисту архієрейську літургію з цієї нагоди окрім учасників Синоду були запрошені представники римо-католиків, українських та російських православних, єврейської та мусульманської громад США.

Службу відслужив Верховний єпископ української греко-католицької церкви Любомир Кардинал Гузар. У своєму зверненні до присутніх, які приїхали з усіх куточків Сполучених Штатів, єпископ подякував українцям Америки за їх духовну та фінансову підтримку церкви в Україні. Привітання з нагоди сторіччя заснування єпархії надіслав і Папа Римський Бенедикт Шістнадцятий. Послання понтифіка зачитав колишній архієпископ римо-католицької церкви Філадельфії Ентоні Джозеф Бевілакуа:

“Святий отець закликає українську католицьку громаду Америки продовжували свої зусилля для поширення взаєморозуміння усіх християн. Враховуючи їх особливу позицію, як моста між традиціями Сходу та Заходу”.

Урочисту літургію в прямому ефірі транслювала американська католицька кабельна мережа телебачення. А сам Синод на якому, поміж іншого обговорюють питання євангелізації, формування духовенства та молодіжне служіння, триватиме до суботи.

XS
SM
MD
LG