Спеціальні потреби

У Каліфорнії четвертий день триває боротьба із пожежами  (ВІДЕО)


У Південній Каліфорнії четвертий день поспіль триває боротьба з пожежами, що розкидані на території від кордону з Мексикою до районів на північ від Лос-Анджелесу. Площа спаленої землі більша від тієї, на якій розташоване місто Нью-Йорк. Від понад півтори тисячі будинків лишився лише попіл. Ресурсів пожежників вистачає лише на стримування ситуації. Сильний вітер не дає працювати літакам та гелікоптерам, що значно стримує боротьбу зі стихійним лихом. Від опіків та отруєння димом постраждало 40 осіб, 24 з них – пожежники. Щонайменше п'ятеро померли. За попередніми оцінками, матеріальні збитки вже досягли мільярда доларів.

У четвер в район стихійного лиха прибуде Президент Джордж Буш. Міністр внутрішньої безпеки Майкл Чертофф, який прибув напередодні, оцінив зусилля місцевої влади в боротьбі зі стихією “феноменально кращими”, ніж під час урагану Катрина в 2005-му році.

Каліфорнійські пожежі – найбільше стихійне лихо в Сполучених Штатах з часів ураганів Катріна та Ріта. Але, на відміну від подій 2005-го року, рятувальні та евакуаційні роботи відбуваються набагато ефективніше.

Губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеґґер:

“Ви тільки про це подумайте. Я оголосив надзвичайний стан у семи повітах, ми попросили допомогу у федерального уряду і через день ми її вже отримали. Це дуже швидко! Такого раніше не бувало”.

Свої домівки залишило понад мільйон людей. Найбільший центр масової евакуації – стадіон у місті Сан-Дієго, де перебуває понад 20 тисяч осіб. Вітер не стихає, нові біженці прибувають і чимало з них, як 90-річна Естер Френсіс запасаються терпінням:

“Я буду тут стільки, скільки треба. Треба вміти пристосовуватися. Той, хто проявлятиме нетерпіння, матиме проблеми”.

У центрах евакуації не бракує ані води, ані їжі. Біженці цілими днями дивляться телевізор, сподіваючись побачити свої будинки неушкодженими, та мають доступ до безкоштовного Інтернету, аби зв’язатися з рідними. Спеціальна служба підшуковує їм тимчасове житло. Тут навіть відкрили масажний салон. Хтось викликав клоуна, аби зайняти дітей. Родинам з маленькими дітьми допомагають і добровольці.

Чимало біженців прибуло до центрів евакуації зі своїми домашніми тваринами. Їх на стадіоні в Сан-Дієго так багато, що він вже більше подібний на зоопарк. Для тих тварин, які не можуть подорожувати зі своїми власниками, відкрито спеціальні притулки. А от диким тваринам рятуватися доводиться самим.

XS
SM
MD
LG