Спеціальні потреби

Китай запустив у космос штучний супутник Місяця


Китай запустив у космос штучний супутник Місяця. Як очікується, супутник зондуватиме поверхню Місяця і вже наприкінці листопада відправить на Землю його тривимірні зображення. Нинішній запуск стався всього лише через кілька місяців після того, як Японія запустила у космос свій власний орбітальний апарат.
Загалом можна сказати, що серед азійських країн не на жарт розгорілася гонка освоєння космосу. Китай сподівається до 2012-го року запустити на Місяць безпілотний корабель, а потім і людину.

Америка у цьому питанні також не відстає. У вівторок розпочалась нова 23-тя місія американського космічного корабля “Дискавері” до міжнародної космічної станції.

Семичленний екіпаж “Дискавері” має завдання прикріпити до станції великий сконструйований Італією модульний відсік. Запуск “Дискавері” з космодрому у Флориді відбувся після короткої затримки з огляду на погоду.

Це друга місія, в якій командиром шатла є жінка. Протягом наступних двох тижнів члени екіпажу “Дискавері” здійснять п’ять виходів у відкритий космос, щоб змонтувати та прикріпити “Гармоні”.

XS
SM
MD
LG