Спеціальні потреби

Невдоволення письменників викликало паніку в Голлівуду


Могутня індустрія теле- та кінорозваг в Голлівуді в небезпеці. Гільдія письменників Америки та Союз продюсерів кіно та телебачення не змогли досягти домовленості і вже заплановано вихід письменників на страйк у п’ятницю зранку.

Популярний шоумен Джей Лено може опинитися першою жертвою бунту письменників. Може статися, що нікому буде писати йому монологи для телесеріалів та вистав. Діалоги вщухнуть, виробництво фільмів зупинитися. Голлівуд у паніці.

Останній страйк письменників стався 20 років тому та коштував індустрії кіновиробництва близько півмільярда доларів. Сьогоднішній бунт може обійтися набагато дорожче. У центрі суперечки – гроші, які автори отримують за продаж DVD, та які зараз становлять чотири центи за касету.

Президент Гільдії письменників Америки Патрік Веррон каже: “Ми заробляємо менше, ніж людина, яка коробочку для цього DVD виробляє”.

Інша проблема – розваги в Інтернеті. Автор шоу “Щит” Шон Райян каже, що чимало людей припинило дивитися його шоу по телевізору, а завантажують його в комп’ютері:

“Ми хочемо переконатися, що ми захищені та отримуємо таку саму компенсацію кожного разу, коли нашу творчість використовують, як і раніше”.

Продюсери кажуть, що Інтернет явище занадто нове, аби встановити формулу оплати. І що їм потрібен час, аби у всьому розібратися.

XS
SM
MD
LG