Спеціальні потреби

Актуально

Зріст попиту на нафту може призвести до енергетичної кризи

У той час, як ціни на чорне золото щодня б’ють нові рекорди, фахівці та аналітики нафтової галузі, які зібралися у Г’юстоні кажуть, що об’єми видобування нафти у світі вже досягли свого максиму. Легендарно відомий у нафтовому бізнесі розробник нафтових родовищ Ті Бун Пікенс переконаний, що видобуток нафти майже припинив своє зростання і вже незабаром не зможе задовольняти зростаючий світовий попит:

“Ціна 90 доларів за барель мене зовсім не дивує, втім як і 100 доларів. Я не хочу передбачати, але мені здається, що ціна спочатку підніметься за стодоларову позначку, а потім впаде до 80”.

Пікенс звинувачує у зниженні об’ємів видобутку нафти деякі державні компанії, які не дозволяють більш технічнорозвиненим приватним компаніям, як “Ексон Мобіл” працювати над розробкою нафтових родовищ:

“Чи може світ добувати більше, ніж 85 мільйонів барелей в день? Міг би, якби всім видобутком займався “Ексон Мобіл”. Але цього ніколи не станеться, адже 75% усього видобутку нафти у світі контролюють державні компанії”.

Багато фахівців сперечаються стосовно теорії піку видобутку нафти. Вони кажуть, що нові технології вже дозволяють добувати нафту там, де раніше це було неможливо. Невеликі нафтовидобувні компанії ефективно працюють на родовищах, які раніше вважали вичерпаними.

Представник корпорації “АПЕКС” Джим Балдуф впевнений, що єдиним вирішенням проблеми нафтової нестачі має бути економія. Як наприклад розвиток гібридних напівелектричних авто.

Аналітик Чарльз Максвел попереджає, що вже зараз необхідно вживати кардинальні заходи і не чекати коли настане енергетична криза:

“Що більше ми зможемо зробити перед настанням кризи, перед тим як дійсно почнуться проблеми, то легше ми її переживемо”.

Він додав, що світова енергетична криза, може статися вже найближчим часом.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG