Актуально
МакДональдз i Фонд Україна-3000 провели спiльну акцiю (ВІДЕО)
Вчора в Україні відбувся Всесвітній день допомоги дітям у “МакДональдз”. Благодійну акцію компанія “МакДональдз Юкрейн” провела спільно з фондом “Україна 3000”.
Олександр Крикун – чемпіон світу з метання молота. Але зараз у нього з прилавка змітають Біґ-Маки й картоплю фрі. Попрацювати касиром у МакДональдзі володар олімпійських нагород прийшов, щоб допомогти хворим дітям. Він пропонує відвідувачам купити сувенір на додачу до обіду – 10 гривень пластиковий браслетик, 1 гривня паперова долонька. На виручені кошти придбають реанімаційне обладнання для 28 дитячих лікарень у різних містах України.
Сьогодні у “МакДональдзі” особливий день. Покупців обслуговують відомі спортсмени та зірки естради. За прилавком можна побачити навіть заїжджу знаменитість, голлівудського сценариста Біллі Фроліка – автора популярних мультфільмів “Мадагаскар” і “Лісова братва”. Сам Біллі зазначив:
“Не думав, що доведеться працювати в “МакДональдзі”, але ж мета благородна, і я радо прийшов”.
А у черзі є нагода поспілкуватися з американським послом. Вільям Тейлор замовляє два Біг Маки і дві благодійні долоньки:
“Я люблю “МакДональдз”. За ту роботу, яку вони проводять, за проекти, які вони підтримують, як, наприклад, оцей. І їжа мені смакує”.
“Всесвітній день допомоги дітям у МакДональдзі” проходить в Україні уже вшосте. У благодійній акції беруть участь усі 58 ресторанів у 16 містах України. З кожним роком вдається зібрати все більше грошей, а отже, й все більше дитячих лікарень отримує допомогу, – каже гендиректор компанії “МакДональдз Юкрейн” Ігор Дєлов:
“Акція настільки широко розповсюдилась в Україні, і так добре відгукнулися на неї наші відвідувачі – ми не чекали, що цього року в нас буде такий успіх. Торік нам вдалося зібрати 500 тисяч гривень, а цьогоріч перетнемо поріг у 800 тисяч”.
Акція триватиме до кінця листопада. А тому кожен – кому смакує картопля фрі й кому не дуже – ще має нагоду докласти й свою долоньку до цієї однозначно благородної справи.
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум