Спеціальні потреби

Актуально

В Українi спостерiгається поява середнього класу

Незважаючи на політичні потрясіння у верхах, в Україну разом з економiкою зростає середнiй клас. Такий погляд висловлюють не лише експерти, що спостерiгають за економічними процесами в Українi, але також особи, якi в нiй працюють.

На вулицях Києва, разом з потоком легкових автомобілів найрізноманітніших моделей і конфігурацій, відразу впадає у вічі велика кількість бетоновозів, які примудрилися лавірувати крізь славетні київські пробки. Київ переживає апогей будівельного буму. Інша ознака зростаючого добробуту українців--це вражаючі сім відсотків річного зростання ВВП, шикарні бутики і супермаркети, більшість з яких працює цілодобово, жвава торгівля люксусовими авто і всюдиходами на тлі збільшення купівельної спроможності споживачів.

«Отже зростає середнiй клас», - стверджує Тетяна Ситник, старший експерт дослідницьої фірми з вивчення ринку GfK Ukraine. Вона додає, що з 2006 року сорок відсотків мешканців українських міст не лише можуть дозволити собі купувати їжу та одяг, але й відкладати гроші на більші покупки. І ця кількість збільшилася на третину від 2003 року:

«В Українi вирівнюється розподiл доходiв. Багато залишаються багатими, але в той же час багатіють найменш забезпечені верстви населення», - говорить панi Ситник.

Підвищення купівельної спроможності живить продаж автомобілів по всій Україні, не лише звичних седанів середнього класу, але й престижних представницьких машин і великих всюдиходів. Ярослав Бойко працює помічником торгового менеджера салону Ніссан -- до речі, одного з трьох в Києві. Вiн каже, що середнiй клієнт сьогоднi вже розумiє, що машини, якi продавалися раніше, особливо російського виробництва, вiдходять на заднiй план, i сьогоднi покупець – це середнiй рівень клієнта, який використовує широкі кредитнi програми, якi йому пропонують фінансові установи.

Тетяна Ситник каже, що роздрібна торгівля, сектор послуг і експорт сировини живлять поступ української економіки. Змінюються і стереотипи споживачів у найбагатших містах: все більше людей прагнуть мати затишні оселі. Це підмітили представники данської фірми з виробу предметів домашнього вжитку Jusk. Як каже гендиректор компанії в Україні Євген Іваниця, люди, наприклад, в Ялтi чи Києві вже пройшли той етап, де потрібно бути ситим, потрібно бути гарно вдягнутим, виглядати респектабельно. Тепер вони вже намагаються створити затишок вдома.

Фiрма Jusk відкрити в Україні дев`ять магазинів, і планує вiдкрити ще два до кінця року. Але чи все так безхмарно? Експерти GfK Ukraine як на ознаку можливого гальмування економічного поступу вказують на нестійку економічну впевненість споживачів: багато українців відразу витрачають гроші на серйозні покупки зараз з остраху, що життя погіршає. Одною з причин цього побоювання може бути те, що український економічний бум відбувається на тлі серйозних політичних потрясінь в уряді -- безконечних виборів, обвинувачень у поширеній корупції, розчаруванні в лідерах Помаранчевої революції і тривалої коаліціади. Однак незважаючи на політичні проблеми, професор-політолог Києво-Могилянської академії Олексій Гара́нь не втрачає оптимізму, говорячи, що українці зберігають спокій. Він вважає, що політика хоч i справляє вплив на економiку, але економічні процеси все-таки вже запущенi. I це, переконаний вiн, дає певні пiдстави для оптимiзму.

I оптимізм підкріплений статистикою: зарплати зростають, безробіття падає, а доходи родин випереджають інфляцію. Втiм, як вважають експерти, викликом буде втримати це зростання і навіть збільшити його, щоб поспіти за багатшими сусідами з Центральної і Східної Європи.

Всі новини дня

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:37 0:00

Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:43 0:00

За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:15 0:00

47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.

Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео

Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:28 0:00

8 років війни на Донбасі та майже три місяці повномасштабного вторгнення Росії зробили Україну однією з найбільш замінованих країн у світі. Скільки часу та грошей потрібно, щоб очистити території та чим оперативне розмінування відрізняється від гуманітарного – в сюжеті Лесі Бакалець.

Більше

Відео - найголовніше

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00
XS
SM
MD
LG