Спеціальні потреби

Юлія Тимошенко вдруге стала Прем’єр-міністром України


Недовіра до системи “Рада” змусила народних обранців голосувати за Тимошенко, а також за відставку уряду Януковича та призначення нових міністрів саме в такий, фізичний, спосіб. Як кжауть українці, що спостерігали за цим дійством з екрану телевізора, народ нарешті побачив своїх героїв в обличчя, оскільки нинішня виборча система практично не дає можливості виборцям будь-як впливати на список, відтак більшість імен там – невідомі широкому загалу.

Гловна інтрига дня – що робитиме Іван Плющ та Юрій Єхануров, який зранку заявляв, що не голосуватиме, доки фракція не узгодить кандидатів на посади міністрів. У результаті Єхануров каже Тимошенко “так”, Плющ утримався. Ще один депутат Іван Сподаренко в лікарні, відтак лічильна комісія оголошує:

“Кількість голосів поданих за кандидата – 226”.

Так Юлія Тимошенко вдруге увійшла у ту ж прем’єрську річку, раніше це вдавалося лише її попереднику Віктору Януковичу. Янукович сьогодні змирився зі своєю відставкою і заявив – відтепер він в опозиції. Тимошенко екс-прем’єр покритикував, однак сказав, що готовий працювати конструктивно:

“Наслідки, які ми маємо зараз від цієї політичної дестабілізації, треба буде долати в команді, яка була ініціатором цієї політичної дестабілізації. Тому я хочу побажати, щоб вам це вдалося. Щоб ви виправили ці негативні наслідки”.

Фракція регіонів не чинила жодного спротиву щодо обрання Тимошенко прем’єром, а після того, як це сталося, залишила парламентську залу. Експерти кажуть, що Тимошенко успадкувала країну далеко не в найкращому стані – інфляція б’є всі рекорди, ціни на газ з наступного року можуть зрости принаймні удвічі, ріст цін теж рекордний, а стабільної парламентської більшості в парламенті немає, та й з президентом у прем’єрки не такі вже й безхмарні стосунки.

Тож тільки лінивий не називає нинішні події прелюдією президентської кампанії, саме 2009-ий, схоже, стане визначальним роком для української політики.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG