Спеціальні потреби

Актуально

Фiдель Кастро вiдходить від влади

Після сорока дев`яти рокiв при владі, Фідель Кастро оголосив про свою відставку, оприлюднивши спеціальну заяву. «Я більше не претендуватиму на посаду президента державної ради та головнокомандувача», пише Кастро у цьому історичному документі.

Реакція адміністрації США, з якою режим Кастро має напружені відносини, не забарилася. Як заявив з приводу сенсаційної новини президент Джордж Буш:

«Міжнародна спільнота повинна почати працювати з кубинським народом аби розпочати розбудову інституцій, необхідних для переходу до демократії. Результатом такого переходу повинні стати вільні та чесні вибори. І я маю на увазі вільні та чесні вибори. Не інсценізовані вибори, які брати (Кастро) намагаються представити як справжню демократію. І ми допоможемо. Сполучені Штати допоможуть народу Куби».

Офіційно передача влади повинна відбутися цієї неділі під час засідання нещодавно обраного нового складу парламенту Куби. Фідель повинен передати владні повноваження своєму братові Раулю. Саме той перебрав на себе обов'язки лідера, коли здоров'я Фіделя похитнулось влітку 2006-го року. З того часу Фідель не з'являвся на публіці. У пресу потрапляли лише відео та фотознімки кубинського лідера. З ім'ям молодшого брата Фiделя Кастро - Рауля пов'язують сподівання на перегляд внутрішньо-економічної політики Куби. Серед оптимiстiв - колишнiй дипломатичний представник США на Кубi Вейн Смiт:

«Рауль Кастро говорив про зменшення контролю над економікою, про більш ефективне сільське господарство. Він також говорив, що приватні ресторани та таксі можуть продовжувати працювати, проти чого виступав Фідель. Тож я думаю, перехід влади до Рауля дуже позитивний крок, який був очікуваний. Сюрпризом це не стало».

Однак, великих змін в управлінні Кубою навряд чи слід очікувати. Рауль стояв поряд з братом усі сорок дев`ять років його перебування при владі, і вже заявляв, що не збирається сходити з соціалістичного шляху.

Тим часом мешканці так званої маленької Гавани у Маямі, бояться, що Фідель Кастро, навіть пішовши від влади, контролюватиме стан справ в країні. Так принаймні вважає один з жителiв кубинської діаспори у Флориді – дисидент Дамiан Арзола:

Нічого не зміниться. Все буде як було. Хіба що вони перевернуть все до гори ногами, розпочнуть демократизацію, проведуть вільні вибори а самі залишать Кубу. А так нічого не змінилося.

А щодо чинного економічного ембарго США проти Куби, то державний департамент найближчим часом не планує знімати його.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG