Спеціальні потреби

Американський долар переживає найбільше падіння


Європейська валюта євро, вперше за свою історію, досягла позначки вартості у півтора американського долара. Слабкий долар вплинув цими днями і на встановлення інших цінових рекордів у світі. Так барель нафти на світових ринках вперше коштував 102 долари. Піднялися й ціни на дорогіцінні метали. Ціна на золото на Нью-Йоркській біржі досягла рекордних – 967 доларів за унцію. Ціна на срібло виросла до майже 20 доларів за унцію – це найвищий показник з жовтня 1980-го року.

Чергове падіння долара відбулося на фоні очікувань, що Федеральна резервна система США оголосить про подальше зниження відсоткової ставки в країні.

Між тим, голова Центрального Банку США Бен Бернанке натякнув, що подальше зниження ставки можливе. Вистапаючи на слуханнях у Конгресі, Бернанке заявив, що федеральна резервна система готова вжити термінових заходів для пожвавлення економіки. Центробанк вже кілька разів знижував ставку, що загрожує ростом інфляції.

Звітуючи перед членам фінансового комітету Бернанке змалював не зовсім втішну економічну картину. Якщо ціни на нафту і надалі різко зростатимуть, це створить дуже важку проблему для економіки країни, – зазначив голова Центрбанку.

Хоча Бернанке і не очікує, що нафта продовжуватиме дорожчати, але якщо це станеться, посилиться інфляція і утвориться дуже складна ситуація, – каже він.

Чимало проблем економіки, пов'язані з кризою на американському ринку нерухомості. На думку Бернанке, цей ринок може стабілізуватися до кінця року. Однак, ціни на житло ймовірно падатимуть до наступного року, – підкреслив він.

XS
SM
MD
LG