Спеціальні потреби

Клiнтон перемогла Обаму у Захiднiй Вiрджiнiї


Гіларі Клінтон здобула у вівторок впевнену перемогу над Бараком Обамою на праймерiз у Західній Вірджинії. Але її успіх практично не змінив загальний баланс сил. Обама продовжує лідирувати за кількістю набраних делегатів загалом по країні і впевнено наближається до того, аби гарантувати собі номінацію. На виборах у п’яти штатах, які ще не голосували, йому треба здобути принаймні третину голосів – щоб остаточно перемогти Клінтон. Втім Гіларі заявила – що боротиметься до останнього.

Після перемоги у Західній Вірджинії, яку населяє переважно біле населення, Клінтон заявила, що йтиме до кінця, щоб здобути партійну номінацію. «Віра людей цього гірського штату зворушує мене. Я більше ніж колись хочу продовжити цю кампанію», - сказала вона».

Але фахівці кажуть, що Клінтон вже нічого не може зробити, щоб у штатах, що залишились, набрати достатньо для загальної перемоги голосів. Що вона може зробити – так це вплинути на супер-делегатів, які голосуватимуть на партійному з’їзді у серпні. Голоси цих супер-делегатів фактично і вирішать долю кампанії демократів.

Тим часом Обама вже розпочав агітацію в наступному штаті, де майже не згадує у своїх виступах Клінтон, а лише критикує кандидата у президенти вiд республiканцiв Джона МакКейна.

«Протягом двох десятків років він підтримував політику, яка лише шкодила інтересам простих людей. І все що він пропонує, аби подолати проблеми, створені Бушем, - це просто залишити все як є на наступні 4 роки».

Вибори в Західній Вірджинії, викрили ще один суттєвий момент, який мусять врахувати супер-делегати та партійна верхівка демократів. Йдеться про дедалі більший поділ їх виборців за расовою ознакою. Лише двоє з десяти виборців у цьому штаті сказали, що якщо номінацію здобуде Обама, вони взагалі не будуть голосувати на президентських виборах. А в такому разі шанси МакКейна перемогти суттєво зростають. Невеликою ілюстрацією загострення расового питання був інцидент з футболкою, випущеною у штаті Джорджія. На нiй зображений персонаж американського мультфільму – мавпеня з бананом. А внизу підпис – «Обама 08». І політики і люди почали серйозно побоюватись, що політична суперечка може перерости у расове протистояння в країні.

Цими днями Гіларі Клінтон перебуває у Вашингтоні, де має зустрітися з донорами та спонсорами, щоби вирішити питання подальшого фінансування своєї кампанії. Станом на сьогодні вона має майже 20 мільйонів доларів боргу і терміново потребує нових вливань. Вона сподівається, що перемога у Захiднiй Вірджинії і підтримка білого населення, має переконати функціонерів, що президентську ставку вони мають робити саме на неї.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG