Спеціальні потреби

Актуально

Клiнтон перемогла Обаму у Захiднiй Вiрджiнiї

Гіларі Клінтон здобула у вівторок впевнену перемогу над Бараком Обамою на праймерiз у Західній Вірджинії. Але її успіх практично не змінив загальний баланс сил. Обама продовжує лідирувати за кількістю набраних делегатів загалом по країні і впевнено наближається до того, аби гарантувати собі номінацію. На виборах у п’яти штатах, які ще не голосували, йому треба здобути принаймні третину голосів – щоб остаточно перемогти Клінтон. Втім Гіларі заявила – що боротиметься до останнього.

Після перемоги у Західній Вірджинії, яку населяє переважно біле населення, Клінтон заявила, що йтиме до кінця, щоб здобути партійну номінацію. «Віра людей цього гірського штату зворушує мене. Я більше ніж колись хочу продовжити цю кампанію», - сказала вона».

Але фахівці кажуть, що Клінтон вже нічого не може зробити, щоб у штатах, що залишились, набрати достатньо для загальної перемоги голосів. Що вона може зробити – так це вплинути на супер-делегатів, які голосуватимуть на партійному з’їзді у серпні. Голоси цих супер-делегатів фактично і вирішать долю кампанії демократів.

Тим часом Обама вже розпочав агітацію в наступному штаті, де майже не згадує у своїх виступах Клінтон, а лише критикує кандидата у президенти вiд республiканцiв Джона МакКейна.

«Протягом двох десятків років він підтримував політику, яка лише шкодила інтересам простих людей. І все що він пропонує, аби подолати проблеми, створені Бушем, - це просто залишити все як є на наступні 4 роки».

Вибори в Західній Вірджинії, викрили ще один суттєвий момент, який мусять врахувати супер-делегати та партійна верхівка демократів. Йдеться про дедалі більший поділ їх виборців за расовою ознакою. Лише двоє з десяти виборців у цьому штаті сказали, що якщо номінацію здобуде Обама, вони взагалі не будуть голосувати на президентських виборах. А в такому разі шанси МакКейна перемогти суттєво зростають. Невеликою ілюстрацією загострення расового питання був інцидент з футболкою, випущеною у штаті Джорджія. На нiй зображений персонаж американського мультфільму – мавпеня з бананом. А внизу підпис – «Обама 08». І політики і люди почали серйозно побоюватись, що політична суперечка може перерости у расове протистояння в країні.

Цими днями Гіларі Клінтон перебуває у Вашингтоні, де має зустрітися з донорами та спонсорами, щоби вирішити питання подальшого фінансування своєї кампанії. Станом на сьогодні вона має майже 20 мільйонів доларів боргу і терміново потребує нових вливань. Вона сподівається, що перемога у Захiднiй Вірджинії і підтримка білого населення, має переконати функціонерів, що президентську ставку вони мають робити саме на неї.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG