Спеціальні потреби

Демократи готуються до праймеріз в Орегоні та Кентуккі


У вівторок демократи проводитимуть чергові праймеріз в штатах Орегон і Кентуккі. Експерти сумніваються, що і ці вибори вирішать долю боротьби за номінацію між Гілларі Клінтон та Бараком Обамою. Згідно з опитуваннями, Клінтон має велику підтримку в штаті Кентуккі, а Обама в Орегоні. Між тим з’явилися повідомлення, що фінансові донори демократів уже проводять переговори про можливе об’єднання зусиль і коштів у підготовці до президентських виборів у листопаді.

Гілларі Клінтон цими днями перебуває у Кентуккі. Питання економіки сьогодні найбільше турбує американців і Гілларі Клінтон обіцяє покращення ситуації. Окрім широкої популярності серед виборців, її вже підтримали четверо колишніх губернаторів штату. Але у той час, як Клінтон зосереджує увагу на критиці Обами, то її опонент вже готується до президентських виборів у листопаді і об’єктом його нападів є фактичний кандидат у президенти від республіканців Джон МакКейн.

Барак Обама, як передбачають, без проблем переможе в Орегоні. У неділю на його мітинг у місті Портленд зібралася рекордна кількість людей – понад 70 тисяч. Під час виступу він гостро критикував економічну і енергетичну політику Пезидента Буша і також війну в Іраку. Усе ж експерти вважають, що якщо він хоче бути легітимним кандидатом від демократів, то без підтримки Клінтон йому не обійтись:

На думку політичного аналітика Нормана Орнстайна Обама повинен переконати всіх, що він є справжнім, а не технічним кандидатом. Найгірше, що він може зробити – це радіти на політичній могилі Клінтон.

Наразі від триваючої боротьби за номінацію у таборі демократів, на думку аналітиків, виграє республіканець Джон МакКейн. Сенатор при кожній нагоді жартує з цього приводу. У суботу він це зробив на популярній програмі NBC:

“Уявіть собі, ви залишаєте з’їзд демократів, так і не з’ясувавши хто представлятиме партію на виборах”.

Зрештою у республіканців також є проблеми, щоправда іншого плану. Штаб Джона МакКейна переслідують скандали через зв’язки його працівників з лобістськими організаціями. У неділю у відставку подав співголова фінансового відділу Томас Лофлер – п’ятий з числа співробітників, після того як в силу вступила вимога МакКейна повідомити про наявність таких зв’язків.

Між тим надходить інформація, що фінансові донори Демократичної партії уже почали кулуарні розмови про можливе об’єднання зусиль і фінансів у підготовці до виборів у листопаді. Переговори проходять важко, і що вони означатимуть, зокрема, для Гілларі Клінтон, стане відомо вже незабаром.

XS
SM
MD
LG